KMB 2018

Štěstí, zdraví, dlouhá léta...Tři králové vinšovali i na radnici

publikováno: 8.1.2018

Zlín – Tříkrálová družina, která putovala naším městem se zastavila i na radnici. Krále Kašpara, Melichara a Baltazara doprovázela koordinátorka Tříkrálové sbírky 2018 Pavla Romaňáková a ředitel zlínské Charity Vlastimil Vajďák. V náručí jednoho z králů si hovělo živé miminko Amálka, které připomínalo křesťanské vánoční poselství narození Spasitele.

Kroky mudrců z Východu s doprovodem vedly prvně k jesličkám do kostela svatého Filipa a Jakuba, poté směřovaly do sídla Zlínského kraje a svoji pouť družina zakončila na zlínské radnici. Po označení vchodových dveří budovy posvěcenou křídou nápisem C†M†B†2017 2018 a tříkrálovém vinšování přijali pozvání k posezení s náměstkyní primátora Kateřinou Francovou a náměstkem primátora Jiřím Korcem. Hlavním tématem přátelského setkání se staly ulice plné malých koledníků v pláštích a s korunkami na hlavách a pomoc potřebným. Jinými slovy tradičním zakončením vánočního času ve Zlíně Tříkrálovou sbírkou.

Vloni to byla historicky nejúspěšnější sbírka, tak já jí moc přeji, aby jí to vydrželo. A také, aby si lidé uvědomili, že je potřeba nejenom brát, ale i dávat, tam, kde je potřeba,“ uvedla Kateřina Francová, která i letos převzala nad sbírkou záštitu.

V loňském roce bylo na projekty Charity Zlín z Tříkrálové sbírky přiděleno 1.171.041,69 Kč, z toho téměř 600 tisíc na tzv. přímou pomoc. Forma přímé pomoci z veřejné sbírky může být podle slov koordinátorky sbírky Pavly Romaňákové například nákup elektrického vozíku, kompenzačních a rehabilitačních pomůcek, školních pomůcek, zdravotních postelí či matrací, ale třeba i proplacení lázní.

Finanční prostředky  z veřejné Tříkrálové sbírky hrají významnou roli právě v situacích, kdy se osoba nebo rodina ocitne v tíživé situaci, kterou není schopna sama finančně zvládnout. Ať už se jedná o věci nezbytné k životu či upevnění zdraví, kterými mohou býti i potřebné služby. Organizátorům i dobrovolníkům, kteří se koledy ve svém volném čase účastní patří velký dík,“ vzkázal náměstek primátora Jiří Korec.

Letos by měla jednotlivým sociálně potřebným pomáhat stejná finanční částka jako vloni, zbylé finance pak najdou využití v projektu Zahradní terapie zlepší mysl i náladu straších, méně pohyblivých seniorů a projektu Nemocnice Milosrdných bratří Vizovice.

 

 

 

 

 

Vložil/a: Irena Orságová
Čtenost článku: 3268

Další fotografie

Tři králové před radnicí Tři králové před radnicí Štěstí, zdraví, pokoj svatý.... Tři králové přišli s Amálkou Náměstek primátora Jiří Korec přispívá do kasičky U společného stolu čekal družinu přípitek Debatovalo se o pomáhání

« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«září '21»
PÚSČPSN
  
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
   
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8 - 17
Út, Čt, Pá po předchozím objednání


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
Infolinka s online přepisem řeči pro osoby s postižením sluchu
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
DALŠÍ ODKAZY

Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa POHŘEBNICTVÍ ZLÍN Informační a prezentační stránky Pohřebnictví Zlín
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)