p1060844u.jpg

Strážníci budou dohlížet nad bezpečnou cestou dětí pro vysvědčení

publikováno: 25.6.2020

Zlín - Poslední den školního roku, který letos připadá ve většině zlínských základních škol na pátek 26. června 2020, je bezesporu velmi významným dnem pro všechny žáky navštěvující vzdělávací zařízení. Učitelé jim rozdají ocenění výsledků jejich celoročního snažení, načež si děti všech věkových kategorií budou moci začít vychutnávat dlouhé dva měsíce letních prázdnin.

Aby i jejich poslední cesta do školy proběhla bez nehod, budou strážníci Městské policie Zlín provádět zvýšený dohled na bezpečnost a plynulost silničního provozu u přechodů pro chodce v blízkosti vytipovaných školských zařízení.

Do tohoto dopravně bezpečnostního opatření, konaného v souvislosti s ukončením školního roku, bude k vybraným přechodům pro chodce na území města nasazeno celkem 14 strážníků, kteří budou dohlížet na bezpečné přecházení vozovky.

Zlínští strážníci však nezajišťují bezpečnost školáků jen při takových příležitostech jako je začátek či konec školního roku. S výjimkou „koronavirové“ pauzy obsazovaly hlídky městské policie od září do června, ve všech dnech školní výuky, vždy mezi 7. a 8. hodinou ranní, vybrané přechody pro chodce v centru města, na sídlišti Jižní Svahy, v Malenovicích a ve Štípě.

Také díky této službě strážníků dětem nedošlo na těchto místech k žádnému střetu vozidla s žáky směřujícími do školy. Aby tomu tak zůstalo i v posledním dni školního roku, prosíme řidiče, aby brali v úvahu možnou větší nepozornost školáků, a o to větší opatrnost a pozornost věnovali řízení svého vozidla, nejen v blízkosti školských zařízení všech stupňů.

„Stejně jako školáci se budou i strážníci MP Zlín moci věnovat v ranních hodinách po dva následující měsíce jiným činnostem. Na rozdíl od dětí však nebudou trávit získaný čas odpočinkem, ale zaměří se na další problémy, se kterými se na MP Zlín obracejí občané našeho města. Školákům přejeme báječné prázdniny a všem spoluobčanům pak krásné léto,“ dodal závěrem ředitel MP Zlín Milan Kladníček.

 

Zdroj: Tisková zpráva Městské policie Zlín 

Vložil/a: Tomáš Melzer
Čtenost článku: 719


« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«říjen '20»
PÚSČPSN
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 9 - 11 a 14 - 17
Út, Čt, Pá po předchozí telefonické nebo e-mailové domluvě občana
s pracovníkem odboru


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)
'), } ] }); --->