Ilustrační foto

Strážníci sjednotili své hodnosti

publikováno: 21.1.2019

Zlín - Od 1 ledna vstoupilo v platnost „ Prohlášení „Kolegia ředitelů městských policii statutárních měst a Hl. města Prahy O jednotném hodnostním označení strážníků obecních a městských policii.“

Toto prohlášení upravuje a sjednocuje hodnosti jednotlivých strážníků v názvosloví, tvaru hodnosti a barvě. „Je to převratná událost, protože nikdy v historii obecních policii k tomu nedošlo a města měla naprosto rozdílné tvary hodností a názvosloví“ uvedl předseda Kolegia a zároveň podle nových hodností „nejvyšší policejní rada“ Milan Kladníček.

Řediteli městské policie Zlín byla udělena nejvyšší hodnost v ČR a je jediným, kdo je oprávněný ji nosit. „Musím Milanovi Kladníčkovi za jeho práci opravdu poděkovat. Jsem rád, že právě u nás máme takto aktivního a schopného ředitele městské policie,“ prohlásil primátor města Zlína Jiří Korec.

Na sněmu náčelníků obecních policii na Slovensku došlo také k přijetí návrhu „ O jednotném hodnostním označení strážníků obecních a městských policii“ podle vzoru českých a moravských strážníků.

Ve Zlíně bude nové názvosloví hodností realizované v průběhu roku 2019 a v ČR a na Slovensku dle dohody prohlášení do konce roku 2021 tak, aby od 1. ledna 2022 k 30 výročí založení městských policii byla ve svazku jednota.

Vložil/a: Zdeněk Dvořák
Čtenost článku: 4093

Dokumenty ke stažení

.pdf strážníci a jejich hodnosti 202,2 kB

« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«říjen '21»
PÚSČPSN
    
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8 - 17
Út, Čt, Pá po předchozím objednání


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
Infolinka s online přepisem řeči pro osoby s postižením sluchu
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
DALŠÍ ODKAZY

Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa POHŘEBNICTVÍ ZLÍN Informační a prezentační stránky Pohřebnictví Zlín
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)