utb.jpg

Studenti vystavují Podivný semestr

publikováno: 8.7.2020

Zlín – Galerie G18 zve na výstavu klauzurních a semestrálních prací studentů Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati. Studenti všech jedenácti ateliérů fakulty na ní představují práce, které tvořili v době nouzového stavu.

Studenti mají za sebou období, které ještě nikdy předtím nezažili. Sami ho nazývají „podivným“, proto výstavu nazvali Podivný semestr. Jejich nálada v době pandemie se odráží do videoprojekcí, plakátů, fotografií, skleněných produktů, grafiky i šperků.

„Mezinárodní prostředí akademické půdy se izolovalo, výzkumná a tvůrčí pracoviště osiřela, škola se zavřela a celý svět se schoval do laptopu,“ připomněla nedávnou atmosféru Vendula Gregorovičová z galerie G18.

„Podivný semestr se po pouhém měsíci normální výuky proměnil na období nekonečného čekání návratu do školy, online přednášek, video konzultací a pro studenty uměleckých oborů to pak znamenalo především shánění alternativních možností tvorby,“ popsala období před vznikem výstavy její kurátorka Romana Veselá a dodala:

„Bez dílen, ateliérů, techniky a softwarů byli odkázáni na prostředí jejich dávno opuštěných dětských pokojíků a na minimální možnosti v nekonečném časovém horizontu…“

Čas a prožitky jsou mimo jiné zachyceny i v rozhovorech vedenými studenty ateliéru Arts Management. Návštěvníci se dozvědí o tom, jak probíhala výuka, co v tomto semestru v ateliérech vznikalo, jaká byla zadání, jak studenti trávili podivný semestr, co prožívali a především – jak se tato nová zkušenost zapsala do jejich tvorby. Touto formou tak mohou lidé pomyslně nahlédnout do ateliérů Audiovizuální tvorba, Design obuvi, Design oděvu, Design skla, Digitální design, Grafický design, Produktový design, Prostorová tvorba, Průmyslový design a Reklamní fotografie.

Výstava Podivný semestr bude v galerii G18 přístupná od pondělí do čtvrtka v čase od 13 do 18 hodin. Vstup je zdarma.

Informace o doprovodném programu k výstavě se budou postupně objevovat na webových stránkách www.g18.cz a sociálních sítích.

Zdroj: UTB Zlín

Vložil/a: Irena Orságová
Čtenost článku: 654


« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«srpen '20»
PÚSČPSN
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
      
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po předchozí telefonické nebo e-mailové domluvě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)