Studie koncepce parkování, Havlíčkovo nábřeží - úsek před KNTB Zlín

Popis akce:

     V rámci studie jsou řešeny možné úpravy území na Havlíčkově nábřeží a navazujícím Peroutkově nábřeží na pravém břehu toku Dřevnice v předprostoru Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně.
     Cílem studie je prověřit možné úpravy řešeného území, aby zde vznikl dopravní systém s jasně definovanou dopravní funkcí jednotlivých ploch určenou polohovým a výškovým řešením a materiálovým odlišením a teprve dodatečně i vodorovným a svislým dopravním značením. Tyto plochy je třeba dát do souladu se všemi platnými předpisy a normami. Je třeba vyřešit vztah zpevněných ploch a stávající i návrhové městské zeleně. Studie prověřuje prostorovou rezervu pro umístění páteřní cyklotrasy Otrokovice – Zlín – Vizovice i s možností jejího vedení po levém břehu Dřevnice. Studie prověřuje dopad dalších vstupů do řešení, představující požadavek ochrany některých objektů Baťovy nemocnice z hlediska památkové ochrany, předpokládaných změn v provozu areálu a v neposlední řadě i úpravy křižovatky ulice Zálešná XII a Havlíčkova nábřeží v souvislosti s využitím Zálešné XII jako součástí obchvatu Zálešné, který je v projekční přípravě.
     Vyřešení problémů s parkováním a provozně vyhovující úprava stávajícího komunikačního systému v řešeném území představuje jednu z priorit jak Zlínského kraje jako zřizovatele Krajské nemocnice tak i Statutárního města Zlína jako majitele a správce komunikací na Havlíčkově nábřeží, Peroutkovo nábřeží a ulici Dřevnická. Stávající stav není možné považovat za vyhovující, protože nezaručuje dostatečnou kapacitu parkovacích stání pro zaměstnance a návštěvníky nemocnice, nezabezpečuje plynulý průjezd vozidel, včetně vozidel záchranného integrovaného systému, je nevyhovující i z hlediska pohybu pěších a nemá územní rezervy pro vedení příslušného úseku páteřní cyklotrasy Otrokovice – Zlín – Vizovice. Z těchto hledisek je patrná vysoká potřebnost a naléhavost řešených úprav.

dokumenty ke stažení

.pdf Situace 1 3518,28 kB
.pdf Situace 2 2715,18 kB
.pdf Situace 3 1081,2 kB

Kontakt:

Martin Poláček
tel.: +420 577 630 602
email.: martinpolacek@zlin.eu

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«říjen '20»
PÚSČPSN
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 9 - 11 a 14 - 17
Út, Čt, Pá po předchozí telefonické nebo e-mailové domluvě občana
s pracovníkem odboru


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)
'), } ] }); --->