tiskové zprávy / aktuality

26Říj

2020

Moravská vodárenská omezila osobní kontakt se zákazníky

Zlín – Společnost Moravská vodárenská preventivně uzavřela všechna svá zákaznická centra pro osobní kontakt se zákazníky. celá zpráva »

26Říj

2020

Dušičky budou letos bez pietních akcí

Zlín – Bez tradičních pietních vzpomínek se uskuteční letošní Dušičky na hřbitovech ve správě městské společnosti Pohřebnictví Zlín... celá zpráva »

23Říj

2020

Mezinárodní festival outdoorových filmů ve Zlíně je v současné době pozastaven. Stále se ale můžete hlásit do fotosoutěže.

Zlín - Mezinárodní festival outdoorových filmů (MFOF) je největší soutěžní filmovou putovní přehlídkou na světě. K vidění jsou filmy z mnoha koutů světa zaměřené na extrémní sporty a cestopisy. S ohledem na současný stav jsme nuceni původní listopadový termín festivalu zrušit. Pokud to situace dovolí, uskuteční se v náhradním termínu, o kterém Vás budeme včas informovat. celá zpráva »

23Říj

2020

Praktické rady ke Covid-19

Zlín - Nynější komplikovaná doba přináší lidem řadu nových situací. Ne každý ví, jak se v takových situacích chovat a jak je řešit. Ministerstvo zdravotnictví ČR spolu s Centrálním řídícím týmem COVID-19 celá zpráva »

23Říj

2020

Spory města a BD Podlesí končí smírem

Zlín – Dlouholeté spory města Zlína a Bytového družstva Podlesí (BDP) končí smírem. Obě strany uzavřou dokumenty, na jejím základě bude nově nastavena jejich spolupráce... celá zpráva »

23Říj

2020

Ve Zlíně bude zřízeno nové odběrové místo na testování Covid-19

Zlín – Statutární město Zlín využilo nabídku společnosti Vaše laboratoře s.r.o. a společně zřizují nové odběrové místo na testování Covid-19, které vznikne v centru města. celá zpráva »

22Říj

2020

DSZO obnovuje zákaz používání předních dveří a přerušuje prodej jízdenek u řidičů

Zlín - Poslední vládní opatření proti šíření nemoci covid-19 jsou důvodem, aby Dopravní společnost Zlín – Otrokovice obnovila od pátku 23. října 2020 svůj jarní zákaz používání předních dveří vozidel MHD včetně přerušení prodeje jízdenek u řidičů. celá zpráva »

22Říj

2020

Zastupitelé schválili záměr na přijetí úvěru k realizaci strategických staveb

Zlín - Rekonstrukce Velkého kina či tržiště nebo také výstavba obchvatu Zálešné a Prštenské příčky. To jsou jen některé z velkých strategických a finančně náročných staveb, které chce město Zlín... celá zpráva »

22Říj

2020

Zastupitelé schválili nové znění několika vyhlášek

Zlín - Zastupitelé města Zlína schválili na svém posledním zasedání mj. i dvě obecně závazné vyhlášky. První z nich je technickou novelou stávající obecně závazné vyhlášky... celá zpráva »

22Říj

2020

Souhrn preventivních opatření vlády k 22. říjnu

Zlín - Níže v článku naleznete souhrn preventivních opatření vlády České republiky k 22. říjnu 2020. Plné znění jednotlivých nařízení pak naleznete v dokumentech pod článkem. celá zpráva »

22Říj

2020

Z důvodu karantény omezuje magistrát provoz některých oddělení

Zlín - V souvislosti s aktuálními opatřeními v rámci nouzového stavu je od čtvrtku 22. 10. 2020 z důvodu karantény dočasně uzavřeno Oddělení vodního hospodářství na Odboru životního prostředí a zemědělství Magistrátu města Zlína. Omezený provoz je i na dalších odděleních magistrátu. celá zpráva »

21Říj

2020

DSZO: O Dušičkách posílíme linky na hřbitovy

Zlín - Ani letos nezapomene Dopravní společnost Zlín – Otrokovice v období kolem svátku Památky zesnulých (Dušičky) na zvýšenou poptávku po přepravě na linkách, které směřují k městským hřbitovům. celá zpráva »

20Říj

2020

Zasedání zastupitelstva budou doprovázet mimořádná opatření

Zlín – Za přísných hygienických opatření se bude ve čtvrtek 22. 10. 2020 konat v obřadní síni zlínské radnice zasedání Zastupitelstva města Zlína. Magistrát vyzývá občany, aby namísto své osobní účasti využili pro sledování zasedání zastupitelstva online vysílání. celá zpráva »

20Říj

2020

Preventivní opatření platná od 21. 10. 2020

Zlín - Níže v článku naleznete mimořádná opatření ministerstva zdravotnictví ČR a změnu krizového opatření s účinností od 21. října 2020 z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru Covid-19. Plné znění jednotlivých nařízení pak naleznete v dokumentech pod článkem. celá zpráva »

19Říj

2020

Začíná Festival Neznámá země

Zlín – Letošní XXIV. ročník festivalu cestování, sbližování a poznávání kultur Neznámá země zaznamenal několik výrazných změn. celá zpráva »

19Říj

2020

Provoz MHD se vrací k letním jízdním řádům

Zlín - Trolejbusy a autobusy MHD Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice budou jezdit od pondělí 19. října 2020 do odvolání v pracovních dnech podle tzv. letních či prázdninových... celá zpráva »

17Říj

2020

Dočasné uzavření střediska místních poplatků

Zlín - V souvislosti s aktuálními opatřeními v rámci nouzového stavu je od pondělí 19.10.2020 z důvodu karantény dočasně uzavřeno středisko místních poplatků na Odboru životního prostředí a zemědělství Magistrátu města Zlína. celá zpráva »

17Říj

2020

Provoz Městské policie Zlín je kvůli karanténě omezen

Zlín – Provoz Městské policie Zlín je z karanténních důvodů omezen, dva strážníci byli pozitivně testováni na Covid-19, několik dalších pak má příznaky onemocnění a jsou odeslaní na testování. Ve spolupráci s krajskou hygienickou stanicí byla přijata preventivní hygienická opatření, což má dopad na rozsah poskytovaných služeb. celá zpráva »

16Říj

2020

Strategii města Zlína mohou připomínkovat i občané

Zlín - Statutární město Zlín připravuje významný dokument zaměřený na budoucí rozvoj města pod názvem „Strategie rozvoje statutárního města Zlína do roku 2030 – ZLÍN 2030“... celá zpráva »

16Říj

2020

Opatření přijatá na jednání Krizového štábu ORP Zlín dne 15. října

Zlín - Vývoj v šíření nákazy COVID – 19 přiměl představitele města k přijetí dalších preventivních a také provozně technických opatření. S účinností od pátku 16. října se tak až do odvolání přerušuje agenda... celá zpráva »

16Říj

2020

Podjezdy pod mosty i cyklostezka jsou opět otevřeny

Zlín – Cyklopodjezdy pod mosty Cigánov a Čepkov jsou otevřeny. Zpřístupněna i je cyklostezka v Malenovicích u STK. celá zpráva »

16Říj

2020

Pracoviště evidence vozidel je dočasně uzavřeno

Zlín - V souvislosti s aktuálními opatřeními v rámci nouzového stavu je z důvodu karantény dočasně uzavřeno pracoviště evidence vozidel Magistrátu města Zlína v budově L. Váchy 602. celá zpráva »

15Říj

2020

Kvůli pandemii přesunula MP Zlín část preventivních aktivit na webové stránky

Zlín - Celosvětová pandemie covid-19 zasáhla do všech oblastí lidského života a bohužel se nevyhnula ani činnostem, které pro veřejnost zajišťuje Městská policie Zlín... celá zpráva »

15Říj

2020

Nouzový stav zrušil podzimní úklid a mobilní svozy odpadu

Zlín - S ohledem na mimořádnou situaci Technickéslužby Zlín až do odvolání ruší... celá zpráva »

15Říj

2020

Byly odvolány všechny stupně povodňové aktivity

Zlín - Na území statutárního města Zlína byl ve středu 14. 10. 2020 vyhlášen druhý stupeň povodňové aktivity, stav pohotovosti na řece Dřevnici ve Zlíně. Ve čtvrtek 15. 10. ve 2:00 hod byl odvolán 2. stupeň a následně v 5:00 hodin i 1. stupeň povodňové aktivity. celá zpráva »

14Říj

2020

Hlášení Varovného informačního systému obyvatel (VISO)

Zlín – Na území statutárního města Zlína proběhlo ve středu 14. 10. 2020 v čase 14:37 hodin hlášení Varovného informačního systému obyvatel (VISO). Znění zprávy v písemné podobě naleznete zde. celá zpráva »

14Říj

2020

Zasedla pracovní skupina povodňové komise

Zlín – V souvislosti se zvedáním hladiny řeky Dřevnice zasedla dnes ráno Pracovní skupina povodňové komise města Zlína. celá zpráva »

14Říj

2020

Křižovatku ulic Vodní, Trávník a Bartošova nahradí kruhový objezd

Zlín - Vrcholí přípravy stavby nového dopravního řešení stávající křižovatky ulic Vodní, Bartošova a Trávník, a to formou okružní křižovatky včetně doplnění tras pro pěší a cyklisty včetně jeho zatrolejování. Stavba má zabezpečit komfortní obsluhu území od osobních aut, vozidel veřejné dopravy, cyklisty až po chodce. celá zpráva »

14Říj

2020

AKTUALIZACE: Podjezdy pod mosty podél Dřevnice jsou uzavřeny

Zlín – Během úterního podvečera byly zaplaveny cyklopodjezdy pod mosty Cigánov a Čepkov, Městská policie se tak rozhodla podjezdy uzavřít. celá zpráva »

13Říj

2020

Od středy 14. října nepojedou školní spoje MHD

Zlín – Přerušení školní presenční výuky podle vládních protikoronavirových opatření je důvodem dočasného zrušení školních spojů MHD ve Zlíně a Otrokovicích. celá zpráva »

13Říj

2020

Souhrn preventivních opatření vlády ke 14. říjnu

Zlín - Níže v článku naleznete souhrn preventivních opatření vlády České republiky ke 14. říjnu 2020. Plné znění jednotlivých nařízení pak naleznete v dokumentech pod článkem... celá zpráva »

10Říj

2020

Volební obvod Zlín zná svého zástupce v Senátu Parlamentu ČR

Zlín – Z voleb do Senátu Parlamentu ČR, konaných ve dnech 9. a 10. 2020, vzešel nový senátor za volební obvod Zlín, ekonom Tomáš Goláň porazil lékaře Pavla Stodůlku. celá zpráva »

9Říj

2020

Omezení provozu Magistrátu města Zlína od 12. do 25. října 2020

Zlín - Na základě krizového opatření přijatého vládou České republiky s účinností od 12. října do 25. října 2020 se omezuje provoz Magistrátu města Zlína (MMZ). celá zpráva »

9Říj

2020

Souhrn preventivních opatření vlády k 8. 10. 2020

Zlín - Níže v článku naleznete souhrn preventivních opatření vlády České republiky ze dne 8. října 2020. Plné znění jednotlivých nařízení pak naleznete v dokumentech pod článkem. celá zpráva »

9Říj

2020

Občané se zapojili do přípravy nové strategie rozvoje města

Zlín – Statutární město Zlín zapojilo do přípravy Strategie rozvoje statutárního města Zlína do roku 2030 – ZLÍN 2030 své občany. celá zpráva »

8Říj

2020

Město realizovalo další náměty občanů na přeměnu veřejného prostoru

Zlín - Hned dva další návrhy z projektu participativního rozpočtu Tvoříme Zlín, jsou dokončeny a předány k užívání. Jedná se o projekty, které potěší především děti,... celá zpráva »

8Říj

2020

TV ZLÍN reportáže: Město připravuje záchytná parkoviště ve 3 lokalitách

Zlín - Statutární město Zlín připravuje projekty pro výstavbu záchytných parkovišť, tzv. P+R (z angl. park and ride). Jedná se o jedno z důležitých částí pro řešení dopravy ve Zlíně, které kombinuje osobní automobilovou dopravu s dopravou veřejnou. celá zpráva »

8Říj

2020

Uskuteční se druhé kolo voleb do Senátu Parlamentu ČR

Zlín - Také o tomto víkendu 9. a 10. října se ve Zlíně a okolí otevřou volební místnosti. Uskuteční se druhé kolo voleb do Senátu Parlamentu ČR v senátním obvodě 78 - Zlín. celá zpráva »

7Říj

2020

Jižní Svahy nově zdobí „květinový strom“

Zlín - Květinový sloup, nebo také „květinový strom“. Tak se nazývá novinka, kterou do veřejného prostoru umístil Odbor městské zeleně. Tento nový, méně známý květinový prvek... celá zpráva »

7Říj

2020

Sčítač chodců a cyklistů pomůže monitorovat intenzitu využití chodníku

Zlín - Za úspěšné umístění města Zlína v soutěži Cykloměsto ČR roku 2020 a v anketě cykloBAROMETRU měst ČR nabídla Nadace Partnerství městu Zlín k zapůjčení sčítač cyklistů a pěších... celá zpráva »

6Říj

2020

Zlín pozastavil přijímání žádostí o městské byty. Důvodem je aktualizace pravidel jejich pronajímání

Zlín – Statutární město Zlín disponuje téměř dvěma tisícovkami bytů, o bydlení v nich je zájem, ročně se uvolní a je znovu pronajato více než 100 bytů... celá zpráva »

6Říj

2020

Teplo Zlín úspěšně zahájilo vytápění

Zlín - Společnost Teplo Zlín zahájila po pečlivých přípravách na topnou sezónu v pátek 25. září vytápění a dodávky tepla se vzhledem ke klimatickým podmínkám naplno rozběhly den poté, tj. v sobotu 26. září. celá zpráva »

6Říj

2020

Vodní pramen Příluky má zvýšené hodnoty železa

Zlín - Statutární město Zlín - Odbor životního prostředí a zemědělství dlouhodobě sleduje kvalitu vody v několika pramenech ve Zlíně. Jedním z nich je i pramen podzemní vody v Přílukách u točny MHD. celá zpráva »

5Říj

2020

Na základě vyhlášení nouzového stavu zasedl krizový štáb města

Zlín – Na základě vyhlášení nouzového stavu vládou České republiky zasedl v pondělí 5. 10. 2020 Krizový štáb obce s rozšířenou působností Zlín, který byl svolán primátorem Jiřím Korcem. celá zpráva »

5Říj

2020

Strážníci dohlíželi na klidný průběh voleb

Zlín – O klidný průběh voleb se i tentokrát svědomitě starala Městská policie Zlín. celá zpráva »

3Říj

2020

Proběhlo referendum o vodárenské problematice

Zlín – Krajský soud v Brně na začátku letošního roku rozhodl, že statutární město Zlín má při nejbližších volbách vyhlásit referendum týkající se vodárenské problematiky. V rámci voleb do krajského zastupitelstva a do Senátu parlamentu ČR se tak uskutečnilo i místní referendum v otázce vodárenství. celá zpráva »

2Říj

2020

Po dobu přerušené výuky na středních školách bude zrušeno několik spojů MHD

Zlín - Protikoronavirová opatření, jejichž součástí je zastavení prezenční výuky na středních školách, zasáhnou částečně i do provozu MHD. Dopravní společnost Zlín – Otrokovice zruší na dobu přerušené výuky některé školní spoje. celá zpráva »

2Říj

2020

Zlínská USE-IT mapa sklízí úspěchy

Zlín – Zlínská USE-IT mapa byla vybrána mezi nejlepší designové práce v rámci slovenské soutěže Národná cena za dizajn. celá zpráva »

1Říj

2020

V ulici Švermova v Malenovicích bude v říjnu omezen provoz pro auta i pěší

Zlín - Motoristé, kteří využívají silnici III/4972 ve směru z Malenovic na Salaš, musí v průběhu měsíce října počítat s menším dopravním zdržením. Od 5. do 31. října je v ulici... celá zpráva »

1Říj

2020

Volit můžete bez obav

Zlín - Hned trojí hlasování čeká na obyvatelé Zlína, kteří o nadcházejícím víkendu 2. a 3. října vyrazí k volebním urnám Jako v celém Zlínském kraji se i zde bude rozhodovat... celá zpráva »

1Říj

2020

Klub PSG Berani Zlín doplnil radu jednatelů

Zlín - Třetím členem rady jednatelů PSG Berani Zlín zvolila valná hromada klubu bývalého úspěšného hráče Jiřího Marušáka. Představenstvo klubu zároveň rozhodlo, že se v současné nejisté době nebude obsazovat post generálního manažera. celá zpráva »

1Říj

2020

Primátor ocenil práci hygieniků

Zlín - Primátor statutárního města Zlína Jiří Korec navštívil Krajskou hygienickou stanici ve Zlíně, kde se setkal se zaměstnanci a poděkoval jim za dlouhodobou usilovnou práci. celá zpráva »

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«říjen '20»
PÚSČPSN
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 9 - 11 a 14 - 17
Út, Čt, Pá po předchozí telefonické nebo e-mailové domluvě občana
s pracovníkem odboru


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)
'), } ] }); --->