tiskové zprávy / aktuality

17Led

2020

Zjednosměrnění ulice požadují místní také v Loukách

Zlín - Na základě požadavku obyvatel ulice Pod Vinohrady v místní části Louky statutární město Zlín uvažuje nad souhrnným dopravním opatřením, které by zklidnilo dopravu a omezilo tranzit mezi lokalitou Louky a Prštné. Součástí návrhu, jak si ho přejí občané, je výstavba zpomalovacích prahů v ulici Chaloupky a Pod Vinohrady s omezením rychlosti na 30 km/h a zjednosměrnění nezastavěného úseku komunikace mezi místní částí Louky a Prštné, kde by poté platila rychlost 50 km/h. celá zpráva »

17Led

2020

Víkend ve Zlíně bude patřit čokoládě

Zlín – Zábavu s chutí čokolády nabízí o víkendu ve Zlíně Čokoládový festival 2020. celá zpráva »

17Led

2020

Fajn život - powered by Zlín

Zlín - Město Zlín má ambici stát se moderním rodinným městem, které bude nabízet zázemí pro produktivní lidi, dostatek vyžití ve volném čase a celkově se rozvíjet. Již nyní však město poskytuje nemalé finanční prostředky k zajištění lepších podmínek pro život. Kampaň „Fajn život - powered by Zlín“ má za úkol seznámit obyvatele města s tím, co město podporuje, jak se rozvíjí a do jakých oblastí se investuje. celá zpráva »

15Led

2020

Do práce na kole či pěšky se lze v rámci motivační soutěže přepravovat i v lednu

Zlín - Lednová celorepubliková výzva Do práce na kole, pěšky, nebo poklusem se koná v týdnu 20. - 26. 1. 2020. Zimní nadšenci ze Zlína, Otrokovic a nejbližšího okolí soutěží... celá zpráva »

15Led

2020

Primátor poděkoval dobrovolným hasičům za jejich práci

Zlín – Jak velí tradice, uskutečnilo se v závěru roku 2019 setkání primátora Jiřího Korce s veliteli jednotek sboru dobrovolných hasičů města Zlína. Předmětem setkání bylo mimo jiné i vyhodnocení uplynulého roku. celá zpráva »

14Led

2020

Charitativní novoroční koncert přinesl rekordní výtěžek

Zlín – Rekordní výtěžek 737 040 korun přinesl charitativní novoroční koncert, který již po patnácté uspořádal Zlínský kraj a statutární město Zlín. Koncert se uskutečnil v pátek 10. ledna v Kongresovém centru Zlín za účasti představitelů Zlínského kraje, zástupců statutárního města Zlína, partnerů, donátorů a dalších hostů. celá zpráva »

14Led

2020

Zlínským seniorům nově radí ombudsmanka

Zlín - Od počátku letošního roku mají senioři ve Zlíně svou ombudsmanku. Stala se jí Jana Strouhalová z Charity Zlín. V rámci pomoci a podpory zlínským seniorům ve složitých životních situacích od věku 60 let bude poskytovat komplexní poradenskou činnost. Poradenství je k dispozici v občansko-právních záležitostech, v oblasti dávek, bydlení, bezpečnosti apod. celá zpráva »

14Led

2020

Město přispívá chovatelům na kastraci koček a kocourů

Zlín - Už dvacátým rokem podporuje město Zlín program kastrace koček a kocourů. Město se tím snaží motivovat majitele koček ke kastraci a tím regulovat počty... celá zpráva »

10Led

2020

Referendum o vodárenské problematice bude jen o jedné otázce, rozhodl Krajský soud

Zlín – Krajský soud v Brně rozhodl, že statutární město Zlín má při nejbližších volbách vyhlásit referendum týkající se vodárenské problematiky pouze o jedné otázce. Představitelé města rozsudek akceptují, město kasační stížnost nepodá. celá zpráva »

10Led

2020

Zoo Zlín hlásí nový návštěvní rekord, do zahrady v roce 2019 zavítalo přes 680 000 osob

Zlín - Mimořádný a výjimečný rok. Takto ve zkratce hodnotí rok 2019 ředitel zlínské zoo Roman Horský. Návštěvu areálu si nenechalo ujít 682 826 návštěvníků. Zahrada tak překonala tři roky starý návštěvní rekord... celá zpráva »

9Led

2020

Rada města Zlína projednala požadavky pejskařů

Zlín - Představitelé radnice se znovu sešli se zástupci pejskařů kritizující na podzim přijatou novelizaci vyhlášky o volném pohybu psů. Na této schůzce informovali zástupci radnice o postojích Rady na již dříve vznesené požadavky. celá zpráva »

9Led

2020

Nové silniční napojení průmyslové zóny Zlín – východ a navazující opravy na komunikacích

Zlín - Město Zlín se chystá v příštím roce udělat první kroky k realizaci nového napojení průmyslové zóny, které bude svým řešením přímo úměrné významu a charakteru obsluhované oblasti. Na základě dřívějšího monitoringu mostu bylo provedeno v tomto roce dopravní omezení, které spočívá v omezení vjezdu dvou těžších vozidel na most současně. Musí se tedy vyhýbat mimo mostní konstrukci, což vyplývá i z nově umístěného dopravního značení. celá zpráva »

9Led

2020

Lávku přes Dřevnici v Prštném čeká rekonstrukce

Zlín – Na prvním zasedání Rady města Zlína bylo schváleno výběrové řízení pro veřejnou zakázku malého rozsahu na stavební práce „Lávka Z13 přes Dřevnici, Zlín - Prštné.“ Předmětem výběrového řízení je výběr zhotovitele pro realizaci veřejné zakázky na stavební práce. celá zpráva »

9Led

2020

Audit prověří efektivnost činností a procesů magistrátu města Zlína

Zlín - Je většina pracovních či úředních procesů na pracovištích magistrátu města Zlína vykonávána dostatečně efektivně a to i především za pomocí nejnovějších informačních technologií? Lze v některé oblasti výrazně přidat či naopak jsou některá opatření nadbytečná a kontraproduktivní? Na tyto a podobné otázky má odpovědět audit zlínského magistrátu s názvem „Revize a podpora procesů informačními technologiemi“. V současné době se připravuje výběrové řízení na dodavatele. celá zpráva »

9Led

2020

Probíhá nominace na titul Sportovec města Zlína za rok 2019

Zlín – Město přijímá nominace nejlepších sportovců města Zlína za uplynulý rok celá zpráva »

8Led

2020

Radní a zastupitelé ocenili práci členů komisí místních částí

Zlín - Zástupci zlínské radnice se setkali s představiteli komisí místních částí a s pracovníky kanceláří místních částí. celá zpráva »

8Led

2020

Město rozdalo přes dva tisíce dárků

Zlín – V roce 2019 oslavilo významné životní jubileum 2260 zlínských obyvatel. celá zpráva »

7Led

2020

Naděje zve na Čaj o čtvrté

Zlín – Naděje Zlín připravila první novoroční setkání pečujících nazvané Čaj o čtvrté. celá zpráva »

6Led

2020

Tříkrálový festival doprovodil sbírku

Zlín – Tříkrálový festival 2020 má za sebou další úspěšný ročník konání. celá zpráva »

6Led

2020

Vánoční stromky? Ideálně skončí v kompostu

Zlín - Symbolicky na svátek Tří králů, tedy 6. ledna, zahajují Technické služby Zlín svoz vánočních stromků. Díky tomu neskončí mezi směsným komunálním odpadem na skládce, ale budou zpracovány do kompostu. celá zpráva »

3Led

2020

Kašpar, Melichar a Baltazar dorazili na radnici

Zlín – Tříkrálová družina zastavila při svém putování i na zlínské radnici. celá zpráva »

3Led

2020

Přehled vybraných cen služeb a komodit roku 2020

Zlín - Většinou setrvalý stav. Tak tentokrát vypadá náš tradiční přehled vývoje cen komodit a služeb, dotýkajících se života obyvatel města Zlína. Například za vodu ale budeme ... celá zpráva »

3Led

2020

ZLÍNSKÉ ODPADY – Jaké jsou výsledky rozborů směsného komunálního odpadu

Zlín - Častokrát slýcháme, že jsme jedničky v třídění odpadu, že už se u nás třídí vysoké procento odpadů, ale otázkou zůstává - Jaká je kvalita tohoto třídění? Pokud třídíme jen lahve od ... celá zpráva »

2Led

2020

Chceme, aby Zlín byl rodinným městem, říká primátor Jiří Korec

Moderní rodinný Zlín, kde budou žít produktivní lidé, tak vidí budoucnost města primátor Jiří Korec. „Musíme dát lidem příležitost a podmínky, aby chtěli strávit svůj rodinný život ve Zlíně,“ říká. Jak hodnotí svůj první rok ve funkci primátora, na jakých projektech se aktuálně pracuje a jaké vidí rezervy ve fungování města si můžete přečíst na následujících řádcích. celá zpráva »

2Led

2020

Primátor města přinesl dárek Oliverovi

Zlín – Prvním letošním zlínským miminkem narozeným v Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně je chlapeček Oliver Žák. celá zpráva »

1Led

2020

Zlínský novoroční ohňostroj 2020 ve fotografiích

Zlín - Nový rok přivítali Zlíňané tradičním zlínským novoročním ohňostrojem na náměstí Práce, u Obchodního domu Zlín. celá zpráva »

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«leden '20»
PÚSČPSN
  
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
  
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna detašovaná pracoviště)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po dohodě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)