tiskové zprávy / aktuality

17Zař

2019

Město vysadí na podzim téměř čtyři sta stromů. Kromě sucha je ohrožují zloději a vandalové

Zlín - Některý rok devatenáct, některý šest, další zase dvacet jedna. Letos však už téměř třicet! Řeč je o počtu vysazených stromů, které na území města nepochopitelně zničí vandalové ať už zlomením či navrtáním... celá zpráva »

17Zař

2019

Zlín dětem. Oblíbená akce na Jižních Svazích se koná po osmé

Zlín – Na sídlišti Jižní Svahy se uskuteční další ročník bezpečnostně vzdělávací akce Zlín dětem. celá zpráva »

16Zař

2019

Začalo podzimní Do práce na kole. Pro účastníky se zítra chystá snídaně zdarma

Zlín - Iniciativa CykloZLÍN společně s Bajkavárnou připravují pro cyklisty, koloběžkáře, chodce i běžce bohatou snídani zdarma. Uskuteční se v úterý 17. 9. 2019 od 5.30 do 8.00... celá zpráva »

16Zař

2019

VÝZVA: Hledají se fotografie do připravované publikace s názvem Samet v divadle

Zlín - Zlínský publicista a redaktor Jakub Malovaný připravuje novou knihu s názvem Samet v divadle. Cílem této publikace je zmapovat neopakovatelné... celá zpráva »

13Zař

2019

Zlín podpoří vznik jedenácti filmových scénářů

Zlín - Filmový fond statutárního města Zlína opět podpoří vznik filmových scénářů. Městské zastupitelstvo na čtvrtečním zasedání potvrdilo rozdělení finančních příspěvků... celá zpráva »

12Zař

2019

U zlínského zámku zažijete středověk na vlastní kůži

Zlín - Ve Zlíně se uskuteční čtvrtý ročník rodinné zážitkové akce Žijeme středověkem! Program zaměřený na rekonstrukci dávných středověkých řemesel proběhne v sobotu 21. září od 10 do 17 hodin... celá zpráva »

12Zař

2019

Tři mláďata tygra ussurijského pokřtili Hana Doulová a Miroslav Krobot

Zlín - Samba, Uma a Nanu. Tak se od soboty 7. září jmenují dvě samičky a sameček tygra ussurijského ve zlínské zoo. Kmotry se stal herecký manželský pár Hana Doulová a Miroslav Krobot... celá zpráva »

11Zař

2019

Upravené sazby parkování ve městě jako jedna ze vznikajících změn

Zlín – Nový ceník pro parkování, zvýhodněné parkování pro rezidenty nebo vznik záchytných parkovišť na okrajích města. To je pouze hrubý výčet změn, se kterými se řidič ve Zlíně může v budoucnu setkat. celá zpráva »

11Zař

2019

Veřejné setkání radních s občany místní části Prštné

Zlín - Statutární město Zlín zve občany místní části Prštné na veřejné setkání s členy Rady města Zlína. Setkání se uskuteční v pondělí 16. září od 18 hodin v sálu budovy... celá zpráva »

11Zař

2019

Letní kina navštívilo několik tisíc diváků

Zlín - Téměř tři tisíce návštěvníků se přišlo podívat na filmová představení v rámci třetího ročníku Zlínského filmového léta. Promítalo se na různých místech města... celá zpráva »

11Zař

2019

Týden mobility uvede nedělní rodinné odpoledne v Parku Komenského

Zlín - V rámci Evropského týdne mobility se spojil Živý Zlín s Odborem životního prostředí a zemědělství MMZ a opět po roce uspořádá v parku Komenského rodinnou akci plnou... celá zpráva »

10Zař

2019

Mladí dobrovolní hasiči soutěžili na náměstí Míru

Zlín - Neděle patřila ve Zlíně mladým dobrovolným hasičům. celá zpráva »

10Zař

2019

Blíží se Kejklířský jarmark s pouličním festiválkem

Zlín - Kejklířský jarmark, který je pravidelnou akcí na náměstí Míru, se uskuteční od pátku 13. září do soboty 14. září na náměstí Míru ve Zlíně. Prodejci nabídnou tradiční řemeslné... celá zpráva »

10Zař

2019

Ve Zlíně se chystá Dětský festival řemesel, unikátní akce pro rodiny s dětmi

Zlín - Ve Zlíně proběhne první ročník netradiční akce - Dětského festivalu řemesel. Akce pro rodiny s dětmi se uskuteční ve zlínském zámku od 19. do 20. října, ... celá zpráva »

9Zař

2019

Modernizace a elektrizace trati Otrokovice - Zlín - Vizovice

Zlín - Důležitá stavba ve zlínském regionu Modernizace a elektrizace trati Otrokovice – Zlín – Vizovice je nyní v přípravách zadavatele a iniciátora stavby Správy železniční a dopravní cesty (SŽDC). Celou stavbu projektují společnosti SUDOP Brno a MORAVIA CONSULT Olomouc a. s. celá zpráva »

9Zař

2019

Koš s lisem. Může být řešením pro frekventovaná místa?

Zlín - Po celém městě byste jich napočítali bezmála 1 100. Na zastávkách, v parcích, na náměstích, podél frekventovaných chodníků či u hřišť. Řeč je o koších na odpadky. celá zpráva »

9Zař

2019

Soutěž Do práce na kole vyhlásila „Zářijovou výzvu“

Zlín - Stovky lidí dojížděly v květnu ve Zlíně a Otrokovicích do práce na kole, koloběžce či se přesunovaly pěšky. To vše v rámci soutěže a kampaně s názvem Do práce na kole... celá zpráva »

9Zař

2019

Pramen Svatá voda v Malenovicích stále není pitný

Zlín - Odbor životního prostředí a zemědělství Magistrátu města Zlína sděluje, že podle aktuálních výsledků rozboru vody v prameni Svatá voda v Malenovicích je tato voda... celá zpráva »

7Zař

2019

Pracujte pro město Zlín

Zlín - Statutární město Zlín se dlouhodobě řadí mezi významné a respektované zaměstnavatele. Včetně městské policie dává příležitost k profesnímu uplatnění téměř... celá zpráva »

6Zař

2019

Participace občanů na výdajích v místních částech města Zlína

Zlín - Statutární město Zlín již přes deset let rozděluje finanční prostředky jednotlivým místním částem v rámci systému participace občanů. Projekt vznikl s vidinou vyššího zapojení občanů do rozhodovacího procesu. celá zpráva »

6Zař

2019

Zlínský zámek pořádá Vzpomínkový večer k 80. výročí vzniku Školy umění Zlín

Zlín - Václav Chad, Jan Rajlich, Miroslav Šimorda, Vincenc Makovský, Slavoj Kovařík. Tato a další jména jsou spojena se Školou umění Zlín, založenou před 80 lety Janem Antonínem Baťou... celá zpráva »

5Zař

2019

Město Zlín rozmístilo nádoby na odevzdání použitého oleje

Zlín – Obyvatelé Zlína mohou nově využívat testovací nádoby pro sběr použitého kuchyňského oleje. Vývoz bude prováděn 1x měsíčně a následně v závislosti na využívání nádob,... celá zpráva »

5Zař

2019

U cyklostezky už funguje nové pítko. Návrh z projektu „Tvoříme Zlín“

Zlín - Další návrh, z projektu participativního rozpočtu „Tvoříme Zlín“, se podařilo realizovat. Po malovaném hřišti na Bartošově už nyní slouží také pítko u cyklostezky... celá zpráva »

5Zař

2019

V září začnou stavební práce na zastávkách MHD na Vršavě

Zlín - Podzimní měsíce budou pro městskou část Vršava ve znamení stavebních úprav souvisejících s poslední etapou rekonstrukce v Sokolské ulici. celá zpráva »

4Zař

2019

Zlíňané mohou navrhovat design letošních vánočních hrnečků. Vítěze čeká odměna

Zlín - Také letos budou při zlínském Vánočním jarmarku k prodeji originální hrnečky. Do podoby těch letošních však mohou promluvit nejen fanoušci designu, ale i sami obyvatelé... celá zpráva »

3Zař

2019

Probíhají dokončovací práce na ulici Díly VI

Zlín – Během posledních pár dní probíhají dokončovací práce na ulici Díly VI, která prošla kompletní přestavbou. celá zpráva »

2Zař

2019

Školní rok 2019/2020 byl zahájen

Zlín - Vyučování ve školním roce 2019/2020 bylo ve všech základních školách ve Zlíně zahájeno v pondělí 2. září 2019. Pedagogové byli na všechny žáky nachystáni. celá zpráva »

2Zař

2019

ZOO Zlín – tři mláďata tygrů ussurijských návštěvníci už uvidí ve venkovním výběhu

Zlín - Tři malí tygříci, dvě samičky a jeden sameček, kteří se narodili na začátku června, už opustili zázemí expozice a zamířili do prostorného výběhu... celá zpráva »

2Zař

2019

V první školní den se dětem otevřelo nové hřiště na Zálešné

Zlín - Od 2. září 2019 už začalo veřejnosti, a především dětem, sloužit nově zrekonstruované hřiště č. 101 ve zlínské části Zálešná. Hřiště se nachází v zastavěném území... celá zpráva »

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«říjen '19»
PÚSČPSN
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna detašovaná pracoviště)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po dohodě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)