tiskové zprávy / aktuality

7Dub

2020

Dvanáct tisíc seniorů obdrží v těchto dnech od města roušku

Zlín - Úvodní dny ve stavu nouze znamenaly pro město Zlín intenzivní shánění akutně nedostatkových ochranných pomůcek, jako jsou roušky, dezinfekce, rukavice a další. Díky svým kontaktům, ale například i díky darům ve Zlíně působících firem se již v prvních kritických dnech podařilo zajistit několik tisíc ochranných pomůcek pro nejohroženější skupiny takzvaně z první linie a také pro zaměstnance nezbytné pro zajištění fungujícího chodu města a služeb. celá zpráva »

7Dub

2020

Sběrné dvory jsou znovu k dispozici, počítejte ale s omezením vstupu

Zlín - Ve středu a ve čtvrtek budou po delší době znovu otevřeny sběrné dvory. Všechny budou k dispozici mimořádně od 8.00 do 18.00. Lidé ale musejí počítat s omezeními – do areálů bude umožněn vstup pouze jedné osobě. Ostatní musejí počkat před vchodem a dodržovat běžná a stále platná opatření, tedy například dvoumetrové odstupy. Otevření se netýká sběrného dvora v Zálešné, který prochází plánovanou rekonstrukcí. celá zpráva »

7Dub

2020

Odpadu přibývá, svoz se přesto daří zajišťovat bez omezení

Zlín - Karanténa, zavřené školy, práce z domu. To je jen několik příkladu toho, jak se stát snaží omezovat rychlost šíření koronaviru. Logickým důsledkem je, že domácnosti produkují více odpadu než je běžné... celá zpráva »

6Dub

2020

Město poskytuje potravinovou pomoc osamělým rodičům

Zlín - Město Zlín nabízí a poskytuje pomoc rodičům samoživitelům, kteří se kvůli nynějšímu nouzovému stavu dostali do existenčních potíží. Osamělí rodiče nezletilých dětí, kteří po zaplacení nákladů na bydlení nemají dostatek financí na zajištění základních potravin a zároveň nemají možnost finanční pomoci od druhého rodiče či jiných příbuzných, obdrží od města jako pomoc dovážku hotového jídla domů. celá zpráva »

6Dub

2020

Souhrn preventivních opatření vlády ČR a Krizového štábu obce s rozšířenou působností Zlín

Zlín - Níže v článku naleznete souhrn preventivních opatření vlády ČR a Krizového štábu obce s rozšířenou působností Zlín v souvislosti s vyhlášením nouzového stavu. celá zpráva »

3Dub

2020

O víkendu začíná oprava nájezdů v ulici Středová

Zlín – Od prvního dubnového víkendu budou probíhat úpravy nájezdů na zvýšených křižovatkách v ulici Středová na Jižních Svazích. celá zpráva »

3Dub

2020

Na podání přihlášek do soutěže Rozkvetlé město 2020 zbývá pár dnů. Kupón lze vložit i do schránky

Zlín – Zájemci o účast v soutěži Rozkvetlé město 2020 mají jen několik dnů na podání přihlášky. celá zpráva »

3Dub

2020

Podniky pomáhají městu. Věnovaly ochranné pomůcky

Zlín - V době akutního nedostatku ochranných pomůcek se řada zlínských podniků či firem se vztahem k regionu zachovala více než příkladně a dle svých možností věnovaly městu k využití ochranné roušky, respirátory a různý další materiál. celá zpráva »

3Dub

2020

Knihovna, galerie a muzeum nabízejí online služby

Zlín – Organizace sídlící v budovách 14|15 BAŤOVA INSTITUTU – knihovna, galerie a muzeum – postupně připravují náhradní program. Aktuální výčet služeb a zajímavostí dostupných online z pohodlí domova připojujeme. celá zpráva »

2Dub

2020

Souhrnný přehled zaváděných i rušených nařízení

Zlín - Většina nynějších nařízení vlády je prezentována médii. Je tedy snad jen málo lidí, kteří netuší, že se na veřejnosti nosí rouška či, že platí zákaz vycházení až na přesně stanovené výjimky. Těchto nařízení či usnesení jsou však stovky... celá zpráva »

2Dub

2020

Zlínská zoo - život za zavřenými branami

Zlín - Brány zlínské zoo jsou od pondělí 16. března pro návštěvníky zavřené, život v areálu se však nezastavil. Vše zde běží ve stejném živém rytmu jako každý jaro. Areál zdobí koberce narcisů a ladoněk,... celá zpráva »

2Dub

2020

Aktuální informace o ošetřovném pro OSVČ

Zlín – Odbor živnostenský Magistrátu města Zlína informuje osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ), jak mají postupovat při podání žádosti o finanční příspěvek na ošetřovné. celá zpráva »

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«duben '20»
PÚSČPSN
  
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
   
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po dohodě občana
s pracovníkem odboru

Neplatí do odvolání
výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)