tiskové zprávy / aktuality

21Dub

2021

Město má hotovou podrobnou studii pro Pravobřežní komunikaci v úseku Prštné - Podbaba

Zlín - Statutární město Zlín má hotovou podrobnou studii proveditelnosti pro vedení pravobřežní komunikace v I. etapě. Jedná se o úsek propojující místní část Prštné s lokalitou Podbaba pod Jižními Svahy. celá zpráva »

21Dub

2021

Ve Zlíně se testují roušky. V České republice je to jediné testovací místo.

Zlín – Univerzita Tomáše Bati (UTB) ve Zlíně začala testovat bakteriální filtrační účinnost jednorázových chirurgických roušek. celá zpráva »

20Dub

2021

Na náměstí vládne Itálie

Zlín – Náměstí Míru ve Zlíně oživil italský trh Ape Food Tour. celá zpráva »

20Dub

2021

Ve Zlíně se uskuteční mobilní testování na HIV

Zlín – Na bezplatné a anonymní testování na HIV zve Česká společnost AIDS pomoc. celá zpráva »

20Dub

2021

Upozornění z magistrátu

Zlín – Magistrát města Zlína upozorňuje občany, že v pátek 23. dubna 2021 bude z důvodu výměny kabeláže uzavřena část radniční budovy. celá zpráva »

19Dub

2021

Startuje třetí série krátkých snímků o zlínské kultuře KULTURA na NETU

Zlín - Živý Zlín v úterý 20. 4. startuje na sociálních sítích třetí sérií oblíbeného pořadu KULTURA na NETU. Diváci si prohlédnou vilu Miroslava Zikmunda, depozitáře Muzea jihovýchodní Moravy, či... celá zpráva »

19Dub

2021

O státních svátcích 1. a 8. května vyjedou historická vozidla DSZO

Zlín - Milovníci historických vozidel MHD si začátkem května opět přijdou na své. Dopravní společnost Zlín – Otrokovice připravuje na dny státních svátků 1. a 8. května jízdy svých historických vozů s cestujícími... celá zpráva »

16Dub

2021

Zápis do 1. tříd pro školní rok 2021/2022

Zlín - Ve Zlíně se uskutečnil zápis do 1. tříd základních škol, které jsou zřizovány statutárním městem Zlínem a také do Církevní základní a mateřské školy. Celkem se zápisu on-line, případně osobně... celá zpráva »

16Dub

2021

Mobilní svozy jsou stále zrušeny

Zlín - I když se situace postupně zlepšuje, není možné zajistit splnění podmínek mimořádného opatření ministerstva zdravotnictví a vyloučit na stanovišti svozové techniky... celá zpráva »

15Dub

2021

Zlín plánuje na podzim výsadbu alejových stromů

Zlín - Sto dvacet kusů alejových stromů bude na podzim tohoto roku vysazeno na veřejných plochách ve Zlíně. Město Zlín totiž uspělo s žádostí o podporu z Operačního programu Životní prostředí. celá zpráva »

15Dub

2021

Integrovaný plán rozvoje území Zlín vyhlašuje poslední výzvy

Zlín – Realizace Integrovaného plánu rozvoje území Zlín pro období 2014 – 2020 (zkráceně IPRÚ Zlín) spěje do finále. celá zpráva »

15Dub

2021

Distribuce kompostu pro zahrádkáře se kvůli dešťům zpozdí

Zlín - Na základě častých dotazů Technické služby Zlín informují občany, že kompostu bude letos pro zahrádkáře dost, zpracován bude ale později. celá zpráva »

14Dub

2021

Zlín se připojuje k městům, kde veřejnosti slouží sdílená kola

Zlín - Město Zlín se letos na jaře zapojilo do projektu veřejného sdílení jízdních kol (tzv. bikesharing). V ulicích města tak lidé začali ve veřejném prostoru vídat kola určená k jednorázovému respektive nahodilému použití.., celá zpráva »

14Dub

2021

Dopravu k ZOO posílí o víkendu devět spojů

Zlín - Devět trolejbusů navíc proti dosavadnímu stavu posílí v sobotu a v neděli 17. a 18. dubna i o dalších víkendech a svátcích přepravní kapacitu na linkách č. 4. a 5 mezi centrem Zlína a Zoo Zlín... celá zpráva »

13Dub

2021

Přehled aktuálně platných opatření po jednání vlády

Zlín - Na základě jednání vlády dne 12. dubna došlo ke schválení nových mimořádných opatření ministerstva zdravotnictví ČR a úprav stávajících opatření, níže uvádíme přehled... celá zpráva »

13Dub

2021

Sociální odbor pomáhal při očkování

Zlín – S organizací očkování seniorů proti COVID-19 pomáhali zdravotníkům zaměstnanci městského odboru sociálních věcí a oddělení krizového řízení a obrany. celá zpráva »

13Dub

2021

Ve školách zřizovaných městem proběhlo v pondělí první testování dětí a žáků

Zlín – Na základních a mateřských školách zřizovaných městem Zlín se uskutečnilo první testování žáků a dětí... celá zpráva »

12Dub

2021

Krajská knihovna otevře volné výběry

Zlín – Po čtyřech měsících obnovuje Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně částečně svůj provoz. celá zpráva »

9Dub

2021

Přehled aktuálních opatření Covid-19

Zlín - Vzhledem k neprodloužení Nouzového stavu končí 11. dubna krizový stav a spolu s ním dosud platná krizová opatření. Nově budou situaci upravovat mimořádná opatření ministerstva zdravotnictví ČR, případně jednotlivých krajských hygienických stanic, vydané na základě „pandemického zákona“. celá zpráva »

9Dub

2021

Online sčítání 27. 3. - 11. 5. 2021

Zlín - Sčítání 2021 začalo rozhodným okamžikem o půlnoci z 26. na 27. 3. online sčítáním. Z důvodů epidemické situace byla možnost sečíst se online ... celá zpráva »

9Dub

2021

Voda z pramene Příluky opět splňuje limity pro pitnou vodu

Zlín - Voda z pramene Příluky (u točny MHD) již opět vykazuje charakter pitné vody. OŽPaZ zlínského magistrátu zadal provedení tzv. úplného rozboru vody z pramene poté,... celá zpráva »

8Dub

2021

Ve Zlíně se částečně otevřou školy a školská zařízení od 12. dubna

Zlín - Vedení Zlínského kraje se dohodlo ve čtvrtek 8. dubna v součinnosti s Hygienickou stanicí Zlínského kraje a Ministerstvem zdravotnictví o zařazení Zlínského kraje do režimu pro otevření škol ve stejné podobě, jako v ostatních částech České republiky. celá zpráva »

8Dub

2021

Tržiště Pod Kaštany bude opět otevřeno

Zlín - Tržiště Pod Kaštany může být podle nařízení Ministerstva zdravotnictví od pondělí 12. dubna opět otevřeno. Podmínkou je dodržování bezpečnostních pravidel a omezení sortimentu. celá zpráva »

8Dub

2021

Dotazník v rámci přípravy Strategie rozvoje cestovního ruchu v turistické oblasti Zlínsko-Luhačovicko 2025

Vážení občané, v rámci přípravy Strategie rozvoje cestovního ruchu v turistické oblasti Zlínsko-Luhačovicko 2025 si Vás dovolujeme požádat o vyplnění dotazníku... celá zpráva »

8Dub

2021

Městská zeleň spouští plánované rekonstrukce

Zlín – Odbor městské zeleně Magistrátu města Zlína spouští plánované rekonstrukce v centrální části města a místní části Klečůvka. celá zpráva »

7Dub

2021

V novém objektu sociální rehabilitace dojde k ucelení poskytovaných služeb

Zlín - Investiční projekt s názvem „Objekt sociální rehabilitace Zlín“ se po legislativních průtazích opět přibližuje k realizaci. Ta má být zahájena ještě letos... celá zpráva »

7Dub

2021

Zlín má nová pravidla pro přidělování bytů ve vlastnictví města

Zlín – Od 1. dubna se pronajímání bytů ve vlastnictví města Zlína řídí novými pravidly. Na jejich podobu mělo vliv i Ministerstvo vnitra České republiky, které je v přípravné fázi připomínkovalo. celá zpráva »

6Dub

2021

Pokračuje zalesňování Tlusté hory po kůrovcové kalamitě

Zlín - Také v letošním roce bude pokračovat zalesňování areálu městských lesů Zlín na Tlusté hoře, který byl, tak jako zbytek republiky, postižen kalamitním výskytem kůrovce ve smrkových porostech... celá zpráva »

6Dub

2021

Našli se zlínští andělé

Zlín – Ocenění Zlínský anděl si za rok 2020 odnesou čtyři ženy. Z nominovaných sedmi sociálních pracovníků a pracovníků v sociálních službách je vybrala Komise sociální a pro zdravotně postižené Rady města Zlína. celá zpráva »

3Dub

2021

Zlín si připomněl Tomáše Baťu

Zlín – 3. dubna 1876 se ve Zlíně narodil budoucí zakladatel mezinárodního obuvnického impéria Tomáš Baťa. celá zpráva »

1Dub

2021

Radnice bude modrá

Zlín – V pátek 2. dubna 2021 si veřejnost připomene Světový den zvýšení povědomí o autismu. celá zpráva »

1Dub

2021

Opatření k zápisům do ZŠ v souvislosti s Covid-19

Zlín - Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR vydalo v souvislosti s vyhlášenými krizovými opatřeními v souvislosti s pandemií nemoci Covid-19 doporučení k organizaci zápisů k povinné školní docházce pro školní rok 2021/2022. Je důležité nastavit organizaci zápisů tak, aby umožňovala distanční průběh. celá zpráva »

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«květen '21»
PÚSČPSN
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
      
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8 - 17
Út, Čt, Pá po předchozím objednání


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
Infolinka s online přepisem řeči pro osoby s postižením sluchu
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
DALŠÍ ODKAZY

Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)