menu
zavřít

Kancelář místní části, knihovna i klub seniorů. Po rekonstrukci objektu jsou zpět ve svém sídle

5. 10. 2021

Aktuality

3

Zlín – Rekonstrukce objektu Mlýnská č. p. 845, v Malenovicích je u konce.

Knihovna má nový interiér

Zlín – Rekonstrukce objektu Mlýnská č. p. 845, v Malenovicích je u konce. V pondělí 4. října se zrekonstruovaná budova slavnostně otevřela a zpět do svého sídla se tak mohla vrátit kancelář místní části, knihovna i klubu seniorů.

Stav objektu si vloni vyžádal jeho celkovou rekonstrukci včetně nového zařízení interiéru. Pro zkvalitnění provozu knihovny byla provedena menší přístavba skladu knih a díky nové rampě má objekt i nezbytný bezbariérový přístup. Hlavním prostorem objektu je nyní víceúčelový sál s kuchyňkou umožňující variabilní uspořádání, který nabídne místo pro setkávání lidí. Potěšilo nás, že stavební firma KKS stihla rekonstrukci dokončit s několikaměsíčním předstihem, takže veřejnost již může využívat poskytované služby v plnohodnotných prostorách,“ uvedl náměstek primátora města Zlína Aleš Dufek.

V rámci rekonstrukce bylo provedeno zateplení obvodového pláště budovy, nová konstrukce střechy, výměna stávajících rozvodů elektroinstalace, ústředního topení, vzduchotechniky, slaboproudu a zdravotechniky včetně výměny zařizovacích předmětů, oprava omítek a výměna podlahové krytiny a obkladů. Kromě nového víceúčelového sálu prostory funkčně rozšiřuje terasa přiléhající k objektu. Sál umožňuje různé možnosti uspořádání dle typu akce, proto bude nabízen k pronajímání pro oslavy a rodinné akce i zájemcům z řad veřejnosti.

Uzavření Obvodní knihovny Malenovice využil Odbor kultury a památkové péče Magistrátu města Zlína k vybavení interiéru novým nábytkem a grafickými prvky.

„Vhodně zvolenou úpravou interiéru a vnitřním vybavením bude prostor využíván i k pořádání kulturních a vzdělávacích akcí, což výrazně posílí komunitní funkci nově otevřeného objektu. Novou dominantou interiéru knihovny je například stupňovitý kus nábytku pro děti a mládež, který umožní odpočinek, pohodu při čtení a pořádání přednášek. Na vybavení interiéru byla z rozpočtu města prostřednictvím Odboru kultury a památkové péče vynaložena částka 831 561 korun,sdělil náměstek primátora města Zlína Pavel Stojar.

„Rekonstrukce knihovny v Malenovicích je dobrý příklad spolupráce statutárního města Zlína a Zlínského kraje. Knihovna jako kulturně vzdělávací instituce tvoří významné zázemí pro podporu a rozvoj informační gramotnosti a celoživotního vzdělávání dětí i dospělých všeho věku. Zlínský kraj podpořil záměr nákupem prezentační techniky, na kterou knihovna získala prostředky z programu VISK 3,“ zmínila krajská radní pro oblast kultury a školství Zuzana Fišerová.

Celkové náklady na modernizaci objektu hrazené Odborem realizace investičních akcí Magistrátu města Zlína se vyšplhaly na 12,6 milionů korun.

Autorem architektonického návrhu rekonstrukce a přístavby budovy je architekt Jan Přehnal (JaP architects s.r.o. – Zlín). Interiér knihovny byl navržen designérkou Gabrielou Goldovou.

 

Fotografie z otevření naleznete v odkazu.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2022 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru