menu
zavřít

Město pracuje na zbudování dočasného odstavného parkoviště na místě po zbouraném torzu

4. 2. 2020

Aktuality

0


Zlín - Volný prostor po zbouraném torzu chce město lépe využít. Současným nejvhodnějším řešením je vybudování dočasného parkoviště, které navýší kapacitu parkovacích míst na Jižních Svazích.

vystrizek1.jpg

Zlín - Volný prostor po zbouraném torzu chce město lépe využít. Současným nejvhodnějším řešením je vybudování dočasného parkoviště, které navýší kapacitu parkovacích míst na Jižních Svazích. 

Rada města Zlína na svém pondělním zasedání (3. února 2020) odsouhlasila přípravu projektu dočasného parkoviště po zbouraném torzu na Jižních Svazích. Stavba by mohla začít již v tomto roce, pokud budou přiděleny finanční prostředky.

Plánované dočasné parkoviště má sloužit především dodávkám, ale i osobním vozům. Celkem by tak mohlo vzniknout až 75 míst, čímž chce město navýšit kapacitu parkovacích stání pro největší zlínské sídliště. Povrch bude vyhotoven z živičného recyklátu, který je propustný.

V části Jižních Svahů se již zavádí zákaz stání vozidel s délkou nad 5 metrů, a sice uvnitř stávajících zón s dopravním omezením v sídlištní lokalitě Na Honech a Podlesí. Majitelé dodávek tak budou mít možnost vozidla zaparkovat na dočasném parkovišti a přitom nebudou přesahovat vymezený prostor.

„Bohužel obyvatelé sídliště se s parkujícími dodávkami na veřejných parkovacích místech setkávají čím dál častěji, což město vedlo k novému nařízení. Vozidla využívaná převážně k výdělečné činnosti by měla být parkována v areálech firmy. Přicházíme však s určitým kompromisem, kdy chceme navýšit parkovací kapacity na Jižních Svazích pro osobní automobily a zároveň dát lidem možnost zaparkovat v docházkové vzdálenosti s několika místy pro tato dodávková vozidla,“ sdělil Michal Čížek.  

Součástí vybudování dočasného odstavného parkoviště bude i přístupový chodník ze stávajícího parkoviště na ulici Česká a přechod pro chodce zajišťující bezpečný přechod chodců. 

Předpokládané zahájení výstavby je odhadováno na letní měsíce, kdy by měly být vyřízeny všechny dokumenty projekční přípravy. Odhadovaná cena výstavby činí cca 2 mil. korun.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2022 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru