menu
zavřít

Obchodní prostory na Kvítkové projdou rekonstrukcí

19. 3. 2021

Aktuality

0

Zlín – Dlouhodobým záměrem města Zlína je oživení centrálních části města. K tomu mají sloužit i úpravy a rekonstrukce městských objektů. Aktuálně je v přípravě ...

kvitkova-1.jpg

Zlín – Dlouhodobým záměrem města Zlína je oživení centrálních části města. K tomu mají sloužit i úpravy a rekonstrukce městských objektů. Aktuálně je v přípravě rekonstrukce obchodních prostor na ulici Kvítková v domě s čísly 4122 až 4124.

 „Je to další krok, kterým se snažíme naplňovat naši dlouhodobou vizi živého a fungujícího centra města Zlína. Aktuální stav přízemního parteru na Kvítkové ulici je tristní. Těší mě, že rada města Zlína rekonstrukci těchto jednotek podpořila. Máme už prováděcí projekt na rozdělení této zatím jednolité plochy na šest samostatných nebytových jednotek. Výrazně tak zkultivujeme jak samotné jednotky, tak i část ulice Kvítkové. Tento prostor dosud nebyl nijak členěn a byl pronajímán jako celek, což nebylo pro město ani pro zákazníky nijak výhodné. Výsledkem by měla být atraktivní nákupní a odpočinková plocha, kde bude umístěna např. kavárna, cukrárna, pekařství nebo květinářství. Byli bychom rádi, kdyby tento prostor byl stejně atraktivní jako např. kavárna na Malé Scéně. Prostor by měl mít i svoji malou venkovní zahrádku a rozmístěné květináče, podobně jako u obchodního domu. Zároveň bychom chtěli, aby měly prostory z vnějšku jednotný vizuální styl. Budeme rádi, pokud se na nás budou zájemci o tyto plochy obracet se svými nápady,“ vysvětlil Pavel Brada, náměstek primátora pro oblast městského majetku a rozvojových ploch. Nové prostory budou mít výměru od 45 do 132 metrů čtverečních. Největší jednotka bude připravena na provoz kavárny či bistra. Aby mohla rekonstrukce začít v létě, obdržel stávající nájemce již výpověď.

Tato rekonstrukce naváže na podobnou akci, kdy město Zlín začalo v loňském roce realizovat rekonstrukci nebytových prostor v domě Dlouhá 94. Dosavadní nájemci v prostorách působili několik desítek let a standard se za tu dobu velmi proměnil.

„Prostory na Dlouhé 94 byly skutečně v havarijním stavu. Museli jsme přistoupit ke kompletní rekonstrukci prodejen. Kompletně jsme vyměnili výlohy, upravili jsme vnitřní členění, rozvody, odstranili jsme podhledy a doplnili nové osvětlení. V jednom prostoru jsme renovovali původní podlahu z 30. let. Jedná se úplné centrum města a jsme přesvědčeni, že i tato rekonstrukce přispěje k oživení Dlouhé ulice. Ve spolupráci se společenstvím vlastníků pak zároveň připravujeme větší revitalizaci v sousedních objektech,“ doplnil Pavel Brada. Obdobná akce probíhá také v nebytové části bytového domu Broučkova 292, kde vzniknou prostory pro rehabilitace.

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2022 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru