menu
zavřít

Obchvat Zálešné pomůže přetíženému centru. Přípravy jdou do další fáze

3. 10. 2018

Aktuality

2

Zlín - Přípravy nejvýznamnější dopravní stavby za několik let, obchvatu Zálešné, který má ulehčit přetíženému centru města, pokročily do další etapy...

obchvat-zalesna--zdroj-rsd.jpg

Zlín - Přípravy nejvýznamnější dopravní stavby za několik let, obchvatu Zálešné, který má ulehčit přetíženému centru města, pokročily do další etapy.

„Máme hotovou dokumentaci pro územní řízení. Navazujeme na již dokončené výkupy pozemků. Do konce roku bychom tak měli mít vykoupenou zhruba polovinu potřebných garáží,“ popsal postup příprav Josef Novák, radní pro oblast dopravy. Komunikace obchvatu Zálešné je vedena jako dvoupruhová. Po stranách silnice jsou u obytné zástavby navrženy protihlukové stěny. Na trase jsou navrženy tři mostní objekty. Největším bude nový most u KNTB, pod kterým se na pravém břehu řeky počítá s převedením cyklostezky. Projekt obchvatu také poznamená areál Dopravní společnosti Zlín - Otrokovice.

„Dopravní společnost bude využívat nový výjezd vozidel z ulice Dřevnická. Ulici doplní světelné signalizační zařízení. Dojde také k přetrolejování celého areálu,“ doplnil radní Josef Novák. Na jaře se pak, kvůli novele legislativy, musí v rámci EIA (vyhodnocení vlivu na životní prostředí) doplnit biologické průzkumy na výskyt ryb a netopýrů.

Obchvat Zálešné má začínat na budoucí okružní křižovatce pod Burešovem, vede po severním okraji Zálešné, u nemocnice se stáčí k jihu a průchodem přes zástavbu se má napojit na ulici Zálešná XII, ulici Podvesná XVII a třídu T. Bati. Uvedené ulice se mají rozšířit.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2022 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru