Česky

Česky

English

menu
zavřít

Okolí Baťova mrakodrapu v sobotu ožije Dnem Zlínského kraje

30. 9. 2022

Aktuality

267

Zlín - Stánky s lokálními potravinami a výrobky, atrakce pro děti, závody horských kol, běh na počest Emila Zátopka, pódium, na kterém se během dne vystřídají kapely Desmod, Inekafe, Street 69, Mňága a Žďorp či Sebastian. To všechno nabídne letošní 13. ročník akce Den Zlínského kraje, který se uskuteční už zítra - v sobotu 1. října 2022.

Bohatý program si mohou návštěvníci užít  od 9 hodin do 22 hodin v celém areálu bývalé továrny. Jedním z center dění bude Baťův mrakodrap, sídlo Krajského úřadu Zlínského kraje. Během dne se tu návštěvníci mohou svézt legendární pojízdnou Baťovou pracovnou nebo se podívat do 16. patra na terasu s vyhlídkou na Zlín, kde bude otevřena kavárna a speciálně pro tuto akci nainstalovaný hvězdářský dalekohled. Hlavní program se pak bude odehrávat na platformě 14I15 BAŤOVA INSTITUTU. Okolí bude tradičně patřit stánkům krajských organizací a lokálních producentů.

V areálu bude připravena zábava také pro děti. Těšit se mohou na dopravní hřiště, hry, vyzkoušet si tradiční řemesla, projet se v kočáře taženém koňmi a nebude chybět ani oblíbená technika záchranářů a hasičů. Letošní novinkou bude lidský stolní fotbálek.

Den Zlínského kraje se poprvé konal v roce 2010 a já jsem rád, že si tuto jedinečnou akci stále držíme a pokaždé její laťku zvedneme o kus výš. Program bude bavit celou rodinu. Návštěvníci se mohou těšit na koncerty, ochutnávku regionálních potravin a opět bude něco i pro sportovce. Akci jsme totiž spojili se závody horských kol Zlínská 50 a k tomu si už podruhé zaběháme na počest Emila Zátopka a připomeneme si tak sto let od jeho narození,“ řekl hejtman Radim Holiš.

Celodenní program včetně koncertů je zdarma a zdarma je zajištěna také doprava vlakem a autobusem z Uherského Hradiště, Valašského Meziříčí, Kroměříže, Vsetína, Uherského Brodu a Lípy. Jízdní řády lidé najdou na webových stránkách denzk.cz: Jízdní řády | Den Zlínského kraje (denzk.cz).

Během akce bude v areálu Svitu omezena doprava. Uzavřeny budou v čase od 9 do 18 hodin ulice Vavrečkova, Desátá, Dvacátá a Šedesátá.

Kompletní program je vypsán na www.denzk.cz

 

 

Zdroj: KÚZK

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2023 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru