menu
zavřít

Součástí revitalizovaného tržiště Pod Kaštany bude i městská studna

27. 10. 2020

Aktuality

0

Zlín – Souběžně s revitalizací tržiště Pod Kaštany bude uvedena do provozu i vrtaná studna v přilehlém sadu Svobody. Zhotovením studny včetně vodovodu chce město coby stavitel zajistit zázemí užitkové vody pro potřeby tržiště, které tady doposud chybělo. Zdroj užitkové vody ale plánuje využívat i pro další účely.

sad-svobody-ostatni.jpg

Zlín – Souběžně s revitalizací tržiště Pod Kaštany bude uvedena do provozu i vrtaná studna v přilehlém sadu Svobody. Zhotovením studny včetně vodovodu chce město coby stavitel zajistit zázemí užitkové vody pro potřeby tržiště, které tady doposud chybělo. Zdroj užitkové vody ale plánuje využívat i pro další účely.

„Naším záměrem je využití vrtu jako zdroje užitkové vody pro veřejné WC, coby užitkový rozvod vody po nově plánovaném tržišti a rovněž pro odběry vody na zalévání zeleně v centru města. Studna bude moci sloužit i pro budoucí závlahu sadu Svobody po jeho rekonstrukci,“ uvedl primátor města Zlína Jiří Korec.

Potřebné kroky ke stavebnímu záměru Studna v sadu Svobody město uskutečnilo už vloni. Byl proveden průzkumný jímací hydrogeologický vrt do hloubky 89 m a k ověření potenciální vydatnosti byla provedena čerpací zkouška.

„Na základě výsledků čerpacích zkoušek byl průzkumný vrt vyhodnocen jako vhodný pro vodárenské využití. Následovala příprava projektu stavby a nyní podnikáme kroky ke splnění legislativních požadavků pro územní rozhodnutí a stavební povolení. Stavbu vlastní studny chceme realizovat současně s revitalizací městského tržiště Pod Kaštany v příštím roce,“ dodal Jiří Korec.


Zpracovala: Irena Orságová

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2022 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru