Česky

Česky

English

menu
zavřít

Útulek se plní koťaty. Město přitom léta podporuje kastraci koček

15. 5. 2017

Aktuality

14

Zlín - Už sedmnáctým rokem podporuje město Zlín program kastrace koček a kocourů. Město se tím snaží motivovat majitele koček ke kastraci a tím snížit počty toulavých koček...

kotata2016.jpg

Zlín - Už sedmnáctým rokem podporuje město Zlín program kastrace koček a kocourů. Město se tím snaží motivovat majitele koček ke kastraci a tím snížit počty toulavých koček, ale především počty bezprizorních koťat. Těch lidé v období od dubna do září přinesou do zlínského útulku několik desítek a jistě se nejedná o absolutní číslo. O řadu koťátek se totiž postarají již nálezci a na druhou stranu, řada mláďat podobné štěstí nemá a jejich život končí velmi záhy.

„Bohužel se často stává, že lidé nalezená koťata automaticky přinesou do útulku. Pokud koťata nemají dostatečný věk, jejich šance na přežití je malá. V prvních týdnech po narození je proto lepší je nechat u kočky,“ vysvětlila Eva Poiselová, vedoucí zlínského útulku pro zvířata v nouzi.

Od roku 2000 přitom ve městě běží program na podporu kastrace koček a kocourů.  Příspěvek na kastraci kočky je 350 korun, kocoura 200 korun a je možno jej vyplatit na každé chované zvíře. Tato částka odpovídá zhruba čtvrtině ceny kastrace.

„Od počátku tohoto programu byly poskytnuty dary na kastraci více jak čtyř tisíc tří set koček a kocourů. Vyplacená částka na tento příspěvek překročila již 1 milion korun “ shrnula Vladimíra Pavlovová, vedoucí Odboru životního prostředí a zemědělství zlínské radnice.

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2023 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru