menu
zavřít

V říjnu bude zahájena rekonstrukce tržiště Pod Kaštany

29. 9. 2021

Aktuality

11

Zlín - Zlínské tržiště Pod Kaštany za pár dní osiří. Na stejné místo se trhovci a kupující vrátí až za rok. Vrátit by se však měli už do zcela jiného prostoru, který bude při nákupu...

trziste-pod-kastany.jpg

Zlín - Zlínské tržiště Pod Kaštany za pár dní osiří. Na stejné místo se trhovci a kupující vrátí až za rok. Vrátit by se však měli už do zcela jiného prostoru, který bude při nákupu lokálních surovin či potravin splňovat kritéria pro 21. století.  

„Rekonstrukce tržiště bude zahájena 1. října stavbou oplocení. Z toho důvodu se musejí lidé připravit na změny pěších tras, přesun zastávky MHD a další drobné změny v organizaci dopravy v této lokalitě,“ popsal Jiří Korec, primátor města.

Samotným stavebním pracím bude předcházet archeologický průzkum. Po dobu rekonstrukce, která by neměla přesáhnout dvanáct měsíců, bude na parkovišti u bývalého Rya zřízeno náhradní tržiště. O nákupy tak lidé během prací nepřijdou.

Kromě přechodného přesunu zastávky MHD o několik desítek metrů směrem na Vizovice, budou uzavřeny také dva přechody pro chodce a bude navržena obchůzná trasa, která bude v terénu vyznačena směrovými šipkami.

Návrh na proměnu tržiště Pod Kaštany počítá s více než 100 prodejními místy na více než 900 metrech čtverečních plochy. U nových stolků mají být rozvody vody a elektrické zásuvky, takže prodejci budou moci nabízet i sýry nebo uzeniny.

„Stánky také půjde zastřešit. Pod střechou na jedné straně tržiště budou volná místa, kde se má dát prodávat na zemi nebo v dřevěných stáncích,“ poznamenal náměstek primátora  Pavel Brada.

Rozsah prací bude zasahovat téměř až k náměstí Míru k provozovně

Mc Donald a také k budově soudu. Zde dojde k přeložce sítí, rekonstrukci vedení plynu a ke kompletní výměně povrchů včetně mobiliáře a prvků zeleně. Původní rozpočet počítal s částkou 90 milionů korun. S ohledem zvýšený rozsah prací a prudký růst cen stavebních komodit byl rozpočet navýšen na 125 milionů korun.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2022 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru