Tři králové došli i s andílkem Amálkou

Tři králové dorazili na radnici

publikováno: 4.1.2019

Zlín –  My Tři králové jdeme k vám...se neslo dnes dopoledne radnicí. Tříkrálovou družinu v doprovodu koordinátorky Tříkrálové sbírky 2019 Pavly Romaňákové a ředitele Charity Zlín Vlastimila Vajďáka přivítal  primátor města Zlína Jiří Korec společně s náměstkem Miroslavem Adámkem. Družina pak přijala jejich pozvání ke společnému stolu a neformální debatě. Jedním z probíraných témat bylo i tradiční zakončení vánočního času ulicemi plných koledníků, tedy Tříkrálovou sbírkou, která se u veřejnosti těší velké oblibě.

Mudrcové z východu také neopomněli posvěcenou křídou označit vchodové dveře do radniční budovy nápisem C†M†B† 2019, tedy Christus mansionem benedicat – Kristus ať požehná tomuto příbytku po celý rok.

Tříkrálovou sbírku pořádá každoročně Charita Česká republika. Skupinky koledníků, doprovodné akce i distribuci pokladniček organizují jednotlivé místní Charity, často ve spolupráci s farnostmi, školami či různými mládežnickými organizacemi.

V roce 2018 byly na Zlínsku (celkem 4 města a 44 obcí v děkanátu Vizovice a části děkanátu Zlín) vykoledovány 2.104.879 Kč. Více než polovina výnosu se vrací zpět do regionu. Díky sbírce byly realizovány například projekty: Přímá pomoc sociálně potřebným na Zlínsku, Zahradní terapie zlepší mysl i náladu méně pohyblivých seniorů či Polohovací postele, které usnadní rodinám péči o imobilní blízké osoby. Výnos letošní plánuje zlínská Charita využít např. na projekty Přímá pomoc osobám v nepříznivé životní situaci, primárně na Zlínsku (účelem projektu je poskytnutí materiální pomoci k překlenutí obtížné životní situace lidem, kteří nejsou schopni z vlastních zdrojů tuto situaci odvrátit), Charitní domov pro matky s dětmi v tísni Zlín, částečná revitalizace bytových jednotek či Nemocnice Milosrdných bratří Vizovice – spolufinancování klimatizace v lůžkové části.

Více o možnostech přispění do sbírky na www.trikralovasbirka.cz/o-sbirce/.

 

Vložil/a: Irena Orságová
Čtenost článku: 3356

Další fotografie

Tři králové Tři králové Tři králové Tři králové Beseda s Třemi králi Beseda s Třemi králi Beseda s Třemi králi Tři králové Kašpar, Melichar a Baltazar Tři králové Kašpar, Melichar a Baltazar

« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«září '21»
PÚSČPSN
  
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
   
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8 - 17
Út, Čt, Pá po předchozím objednání


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
Infolinka s online přepisem řeči pro osoby s postižením sluchu
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
DALŠÍ ODKAZY

Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa POHŘEBNICTVÍ ZLÍN Informační a prezentační stránky Pohřebnictví Zlín
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)