bez-nazvu.jpg

Tři králové přijdou online

publikováno: 4.1.2021

Zlín – Pandemie zasáhla i do největší dobrovolnické aktivity v naší zemi a přesunula Tříkrálovou koledu do online prostředí. Přispět do této tradiční sbírky pro potřebné mohou dárci hned několika způsoby. Prostřednictvím webové stránky www.trikralovasbirka.cz, formou SMS nebo převodem na charitní účet. Zcela virtuální ale vše nebude.

Co se týká sbírkových pokladniček, ty se snaží dobrovolníci umístit na veřejně přístupných místech. V centru Zlína je jedno takové v kostele svatého Filipa a Jakuba, kde je pro dárce připraven také malý sáček cukru, kapesní kalendářík a posvěcená křída. Tu si každý může odnést a sám si označit nadpraží dveří svých domácností.

Tříkrálová sbírka se koná každoročně v prvních lednových dnech od počátku druhého tisíciletí. Navázala tak na starou lidovou kolednickou tradici. Novodobě králové koledují do zapečetěných sbírkových pokladniček nikoliv pro sebe, ale ve prospěch lidí, kteří se dostali do těžké životní situace. Obecným účelem sbírky je pomoc rodinám a lidem v nouzi u nás i v zahraničí a podpora charitního díla. Výnos sbírky je každým rokem vyšší. Charita Zlín zajišťuje sbírku na území děkanátu Vizovice a částečně i děkanátu Zlín. Sbírkové kasičky se tak pravidelně objevují ve čtyřiceti čtyřech obcích a čtyřech městech Zlínska. V roce minulém jich bylo 346, což představuje více než tisícovku dobrovolníků v terénu, kteří vykoledovali 2.336.471 korunu. To je rok 2020. Před více než dvaceti lety bylo 13 tří až čtyřčlenných skupinek zatěžkáno téměř sedmdesáti tisíci korunami. A za celé ty roky, tedy období 2000 až 2020 bylo zapečetěno 4 900 kasiček, to je stejný počet vedoucích skupinek a tudíž téměř dvacet tisíc dobrovolníků, kteří pro pomoc druhým v kasičkách přinesli neuvěřitelných 26 552 491 korun.

Je to obdivuhodné, jak jsou lidé štědří. Za to jim musíme opakovaně děkovat, protože my pak můžeme pomáhat tam, kde je to potřeba, dodal Vlastimil Vajďák.

Více na stránkách sbírky https://www.zlin.charita.cz/trikralova-sbirka-na-zlinsku/

Tříkrálová sbírka na Zlínsku probíhá od 2. do 24. ledna 2021, záštitu nad ní převzal Aleš Dufek, náměstek primátora města Zlína.

Vložil/a: Irena Orságová
Čtenost článku: 2267

Dokumenty ke stažení

.pdf Tříkrálová sbírka 1323,43 kB

« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«září '21»
PÚSČPSN
  
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
   
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8 - 17
Út, Čt, Pá po předchozím objednání


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
Infolinka s online přepisem řeči pro osoby s postižením sluchu
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
DALŠÍ ODKAZY

Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa POHŘEBNICTVÍ ZLÍN Informační a prezentační stránky Pohřebnictví Zlín
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)