tri-kralove.jpg

Tříkrálová sbírka stále pokračuje

publikováno: 13.1.2021

Zlín – Nemocným, seniorům, samoživitelům i rodinám.  Zkrátka všem, kteří se ocitli v krizové, nekomfortní životní situaci, jsou určeny finanční prostředky vybrané v Tříkráloví sbírce. Možnost přispět potřebným do zapečetěných sbírkových kasiček umístěným na vybraných místech ještě potrvá do 24. ledna.

Děkujeme všem, kteří k (ne)koledujícím kasičkám přišli, či tak teprve v následujících deseti dnech učiní. Děkujeme všem, kteří do zlínské sbírky přispívají a umožní nám tak pomáhat i v letošním roce, který může být pro spoustu lidí, nejen ekonomicky, hodně náročný. Velice si toho vážíme," vzkázal ředitel zlínské Charity Vlastimil Vajďák.

Téměř ve všech obcích a městech Zlínska jsou umístěny sbírkové pokladničky ve svatostáncích, v úřadovnách či místních prodejnách. Tedy v místech, kam lidé běžně přicházejí i v této době. Tuto možnost umístění pokladniček zvolili pořadatelé sbírky z jednoho důvodu. Ne všem je blízký virtuální svět a také dárci chtějí osobně svoji bankovku předat a zažít tak chvíli radosti z toho, že pomáhají potřebným.

Například ve zlínském kostele svatého Filipa a Jakuba jsou umístěny sbírkové kasičky, jedna na mince, druhá na bankovky. Všichni, kteří přinášejí dar, mají příležitost se zastavit a ztišit.

Jsem tak ráda, že jsem mohla svůj dar předat tady, v kostele. Víte, viděla jsem reklamu v televizi, i slyšela rozhovor o sbírce v rádiu, ale mne na ty internety neužije a mladé mám daleko," svěřila se panu kostelníkovi starší žena a dodala: „Víte, on mi syn sice říkal, že za mne peníze do sbírky pošle, ale mně se to takto líbí víc. A taky jsem se hezky naším městem pěkně pomaličku prošla."

Jsme velmi vděčni mnohým lidem za vstřícnost, především pak starostům a kněžím. Díky jejich spolupráci s dobrovolníky a jejich společné kreativitě, mají dárci možnost do (ne)koledující kasičky osobně přispět, i když jinak, než jsou zvyklí,“ zaznělo ze zlínské Charity.

Tříkrálové (ne)koledující kasičky jsou ještě přístupné do 24.ledna. Kasička virtuální, tedy možnost darovat peníze on-line přes webové stránky, zasláním dárcovské sms nebo převodem z účtu, bude otevřena do konce měsíce dubna.

Místa umístění sbírkových kasiček zde: https://www.zlin.charita.cz/trikralova-sbirka-na-zlinsku/hotovost-do-kasicky-zde-ano/

 

Vložil/a: Irena Orságová
Čtenost článku: 1846


« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«září '21»
PÚSČPSN
  
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
   
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8 - 17
Út, Čt, Pá po předchozím objednání


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
Infolinka s online přepisem řeči pro osoby s postižením sluchu
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
DALŠÍ ODKAZY

Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa POHŘEBNICTVÍ ZLÍN Informační a prezentační stránky Pohřebnictví Zlín
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)