Kateřina Francová podává polévku

Tříkrálový festival doprovodil sbírku

publikováno: 6.1.2020

Zlín – Tříkrálový festival má za sebou další úspěšný ročník konání. Uskutečnil se letos popáté v den, kdy koledníci v pláštích a s korunkami na hlavách vyrazili do zlínských ulic. Již neodmyslitelně se dějištěm festivalu stalo prostranství před kostelem na sídlišti Jižní Svahy, kam mohli lidé dojít za zábavou a na ochutnávku zabíjačkových produktů. Velkému zájmu se těšila zejména polévka „prdelačka“, kterou nalévaly a podávaly zajímavé osobnosti našeho města.

„Tříkrálového festivalu jsem se rád zúčastnil. Je to příjemné setkání s lidmi, kde si můžeme pohovořit a zároveň pomůžeme dobré věci,“ uvedl primátor města Zlína Jiří Korec, který se úkolu vydávání polévky za město zhostil spolu s náměstkyní Kateřinou Francovou.

„Potěšilo mne opětovné pozvání na tuto příjemnou akci. Je hezké se s lidmi setkat, popovídat si, a přitom podpořit dobrou věc,“ řekla Kateřina Francová.

Tříkrálová polévka nejenom příchozí nasytila, ale naplnila i charitativní poslání – pomohla koledníkům navýšit Tříkrálovou sbírku. Pro všechny příchozí byla zdarma, ale kdo měl možnost, vložil za ni do zapečetěné tříkrálové kasičky libovolný finanční příspěvek.

Podtextem Tříkrálového festivalu 2020 byla výzva Pojďme společně oživit Zlín, pojďme roztančit a rozezpívat sídliště Jižní Svahy! O splnění tohoto cíle se na pódiu staraly kapely B.P.T. ZLÍN, Cestující hudba, DoGa UH a taneční a pěvecký folklorní soubor Trnečka. Slovem provázel moderátor Martin Pášma. Organizátorem festivalu je Charita Zlín za pomoci Salesiánského střediska Zlín při farnosti Panny Marie Pomocnice křesťanů.

Více o Tříkrálové sbírce na: www.zlin.charita.cz

Vložil/a: Irena Orságová
Čtenost článku: 1580

Další fotografie

Jiří Korec se zhostil úkolu podávání polévky Jiří Korec se zhostil úkolu podávání polévky

« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«září '21»
PÚSČPSN
  
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
   
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8 - 17
Út, Čt, Pá po předchozím objednání


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
Infolinka s online přepisem řeči pro osoby s postižením sluchu
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
DALŠÍ ODKAZY

Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa POHŘEBNICTVÍ ZLÍN Informační a prezentační stránky Pohřebnictví Zlín
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)