zoolesnavstup.jpg

Trolejbusem až k ZOO Lešná? Realizace projektu se blíží

publikováno: 2.7.2018

Zlín - Již loni v srpnu Dopravní společnost Zlín – Otrokovice předběžně informovala o záměru na pořízení sedmi nových bateriových trolejbusů a jejich nasazení na linku 4, která by byla prodloužena až k ZOO Lešná. Na projektu se pracuje, nové trolejbusy se očekávají na přelomu let 2018/2019.

Lze předpokládat, že někdy v prvním čtvrtletí příštího roku by mohla Dopravní společnost Zlín – Otrokovice realizovat svůj záměr na zásadní změnu dopravní obslužnosti Zlína-Kostelce, Štípy a Velíkové. Bateriové trolejbusy nasazené na linku 4 by měly vozit cestující v pravidelném intervalu i mimo trolejové vedení až k areálu Zoologické zahrady a zámku Lešná. Tam by na ně navazovala samostatná autobusová linka do Velíkové. Současná trolejbusová linka 4 se tak prodlouží přibližně o deset kilometrů (součet obou směrů jízdy). Bude zajištěna bezemisní a tichá hromadná doprava pro obyvatele Kostelce a Štípy i návštěvníky ZOO. 

Na nákup sedmi bateriových trolejbusů, kterými je realizace projektu podmíněna, vypsala DSZO výběrové řízení. V polovině června 2018 schválila rada jednatelů DSZO výběr dodavatele – společnost Škoda Electric Plzeň. Někdy na přelomu roku 2018/2019 by mělo být do Zlína dodáno postupně sedm čtyřdveřových nízkopodlažních klimatizovaných vozů s karoserií od firmy SOR. Tato zakázka bude stát 94,64 milionu korun (bez DPH). Z toho 85 procent nákladů pokryje dotace z Evropského fondu pro regionální rozvoj, poskytnutá v rámci Integrovaného regionálního operačního programu. „Na tomto projektu úzce spolupracujeme s městem Zlín. Město by mělo zajistit úpravu točny na Podhoří a vytvořit zde podmínky pro umístění buňky sociálního zařízení pro řidiče. Na Vršavě by měla být vybudována zastávka pro směr jízdy trolejbusů na Lešnou, u ZOO zastávka pro přestup z trolejbusů na autobusy do Velíkové. Také na Velíkové musí město zajistit projekt točny se sociálním zařízením pro řidiče,“ uvedl ředitel DSZO Josef Kocháň.

Protože podmínkou získání dotace je nasazení nových trolejbusů právě na této nově koncipované lince 4 mezi Zlínem a ZOO Lešná, bude nutné zahájit na ní provoz co nejdříve po dodání vozidel. Jízdní řády linky 4 a linkové vedení do Kostelce, Štípy a Velíkové se tedy změní v roce 2019 samostatně ještě několik měsíců před prázdninovým termínem každoročních změn jízdních řádů.

 

Vložil/a: Lukáš Fabián
Čtenost článku: 959


« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«únor '19»
PÚSČPSN
    
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
   
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna detašovaná pracoviště)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po dohodě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky