Turín

Stát: Itálie
Vzdálenost: 1180 km
Počet obyvatel: 900 990
Rozloha: 130,17 km2
www: www.comune.torino.it
Spolupráce od: 2004

Turín je hlavním městem regionu Piemonte a nachází se na severozápadě Itálie. Nachází se na úpatí Alp, kde se spojují řeka Po a Dora Riparia, v úzkém koridoru Piemontské nížiny.

Turín je městem, které hledí směrem do budoucnosti, vědomo si svého vlastního historického materiálního i kulturního odkazu. Potřeba pravidelného znovuobjevování sebe sama se stala pro Turín osudem. Při pohledu ze vzduchu Turín ukazuje svou vlastní racionalitu: rovné ulice do pravého úhlu, dlouhé třídy lemované stromy, velká náměstí a osvětlené dvory. Odhaluje však také velkolepou přítomnost přírody: čtyři řeky, hory, parky a zahrady, které z něj činí jedno z nejzelenějších měst Evropy.

 

Antonelliho věž je nejznámějším symbolem Turína. Ještě před několika lety byla největší kamennou budou v Evropě (167,5 m). Věž byla postavena v roce 1863 jako synagoga, potom se stala sídlem Muzea obrození, nyní je sídlem Národního filmového muzea.

Od ledna do prosince je kalendář akcí v Turíně seznamem výtvarných, kulturních, filmových a hudebních akcí a představení. Festivaly, koncerty, trhy, výstavy a spousta přehlídek stíhají jedna druhou: Bienále mladých umělců, Knižní veletrh, Turínský filmový festival, Torino Danza, Salone del Gusto a mnoho dalších atrakcí pro každý vkus i věk.

Nejvýznamnějšími ekonomickými oblastmi jsou automobilový, potravinářský (čokoláda), letecký, stavební a filmový průmysl, dále design, móda a televizní vysílání.

První kontakty mezi Zlínem a Turínem se odehrály na podzim 2003, o rok později byla podepsána dohoda o spolupráci, která je prvním stupněm partnerství mezi našimi městy.

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«leden '22»
PÚSČPSN
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
      
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8 - 17
Út, Čt, Pá po předchozím objednání


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
Infolinka s online přepisem řeči pro osoby s postižením sluchu
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa POHŘEBNICTVÍ ZLÍN Informační a prezentační stránky Pohřebnictví Zlín
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)