dsc-9959.jpg

U cyklostezky už funguje nové pítko. Návrh z projektu „Tvoříme Zlín“

publikováno: 5.9.2019

Zlín - Další návrh, z projektu participativního rozpočtu „Tvoříme Zlín“, se podařilo realizovat. Po malovaném hřišti na Bartošově už nyní slouží také pítko u cyklostezky.

„V rámci „Tvoříme Zlín“ se realizují nápady, které navrhli a poté i hlasováním odsouhlasili sami obyvatelé Zlína. Pítko navrhovatele Václava Mikošky se v rámci takzvaných malých projektů umístilo na prvním místě s počtem bezmála pěti set hlasů,“ připomněla Kamila Gamalová, koordinátorka „Tvoříme Zlín“

Pítko je umístěno u cyklostezky v parčíku na rohu Sokolské ulice a Fügnerova nábřeží. „Tvoříme Zlín“ je pro nás důležité, jsem proto rád, že se nám podařilo tento společný projekt  dotáhnout ještě v letošním roce a může ihned sloužit všem občanům města, nejen cyklistům“ uvedl Jiří Korec, primátor města. Na realizaci pítka a úpravě jeho okolí se podílelo město Zlín a VAK Zlín. 

„Tímto počinem také plníme svůj slib, že každý rok postavíme a zprovozníme jedno pítko. Vzhledem k atraktivnímu místu jsme zvolili tentokrát oboustranné pítko se dvěma kohoutky“ doplnil Svatopluk Březík, předseda představenstva VaK Zlín.

Další návrhy Zlíňanů, které finišují s přípravou finální realizace, jsou komunitní zahrada na Jižních Svazích a projekt s názvem Tři šťouchy pro uklizené náměstí Míru. Mezi další projekty z „Tvoříme Zlín“, patří také návrh Relax zóna u divadla. Realizace tohoto projektu se však zatím odkládá z důvodu rekonstrukce a přístavby kolejí UTB. Během těchto stavebních prací bude mít UTB ve výpůjčce část Farské louky, aby mohli stavbu realizovat. Relax zóna se tedy bude realizovat až po dokončení stavby.

Vložil/a: Lukáš Fabián
Čtenost článku: 1083

Další fotografie

dsc-9965.jpg dsc-9958.jpg dsc-9956.jpg

« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«květen '20»
PÚSČPSN
    
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po předchozí telefonické nebo e-mailové domluvě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)