001611.jpg

U nás je dopočítáno,“ sděluje zlínská Charita k Tříkrálové sbírce 2017

publikováno: 16.1.2017

Zlín - Mráz a chřipková epidemie. Dva faktory, které mohly ovlivnit letošní Tříkrálovou sbírku nejen na Zlínsku, ale v celé zemi. Zdá se však, že tomu tak nebylo. Alespoň tak to vnímají ve zlínské Charitě. Ta realizovala i letos sbírku v téměř pěti desítkách měst a obcí.

V prvním týdnu nového roku vyslala do ulic téměř tisícovku Kašparů, Melicharů a Baltazarů, v doprovodu dospělé osoby, aby koledovali do zapečetěných pokladniček nikoliv pro sebe, ale ve prospěch lidí, kteří se dostali do těžké životní situace. Těm totiž charity v celé zemi pomáhají právě z výnosu tříkrálové sbírky. Ta se konala v České republice již po sedmnácté, přičemž ve Zlínském kraji jsou koledníci o krok napřed. V roce 2000 se zde konal, na výzvu otce arcibiskupa, tak zvaný nultý ročník, který naznačil, že realizovat takovýto projekt má smysl.

Letošní výnos sbírky v Charitě Zlín překonal loňský výtěžek o téměř jedno sto tisíc korun. V pokladničkách se ukrýval 1.924.823 koruny české.

„Popravdě, ukrývaly se v nich tu a tam i mince, ať již slovenské, ruské a rumunské, či neplatné české padesátníky, které pochopitelně nemohly být akceptovány, stejně jako placky do nákupních vozíků. To potvrzuje, že jsme národ veselý a hravý,“ prozradila Pavla Romaňáková, projektová manažerka zlínské charity.  Finance, které se pořadateli sbírky, tedy Charitě Zlín vrátí, budou rozděleny do několika záměrů. Tím nejvýznamnějším je tzv. přímá pomoc sociálně potřebným prioritně v regionu - postiženým dětem mohou být zakoupeny pomůcky, které jim usnadní např. pohyb. Samotným maminkám s dětmi pak oděvy a školní pomůcky pro děti. Chudým rodinám může být uhrazena např. pračka, lednička či potraviny. Těm, které zasáhla přírodní katastrofa zase poskytnuta pomoc v obnově obydlí - např. zakoupením vysoušečů, zajištěním opravy či vybavenosti obydlí. Starým a nemocným lidem podpora nákupu např. léků, kompenzačních a rehabilitačních pomůcek, zdravotních postelí a matrací. Tento typ pomoci je realizován ve spolupráci s obcemi a farnostmi.

„Opětovně bude podpořena také Nemocnice Milosrdných bratří Vizovice, kde chtějí pořídit do dalších pater dorozumívací zařízení mezi personálem a pacienty. Z výnosu bude také obnoveno vybavení azylového domu a podpořena terénní pečovatelská služba,“ doplnila Pavla Romaňáková.

Vložil/a: Lukáš Fabián
Čtenost článku: 9561


« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«říjen '21»
PÚSČPSN
    
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8 - 17
Út, Čt, Pá po předchozím objednání


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
Infolinka s online přepisem řeči pro osoby s postižením sluchu
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
DALŠÍ ODKAZY

Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa POHŘEBNICTVÍ ZLÍN Informační a prezentační stránky Pohřebnictví Zlín
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)