32065-roadshow-zlin-2.jpg

U příležitosti výročí vstupu do EU odstartoval ve Zlíně cyklus debat

publikováno: 11.11.2019

Zlín - Přínosy i problémy vnitřního trhu, ekonomické dopady na tuzemské regiony, proměna státní suverenity v kontextu evropské integrace, český vliv v Bruselu i vnímání evropské identity. To jsou jen některé ze všech témat, o kterých byla řeč na premiérové regionální veřejné debatě, která se konala v prostorách Technologického inovačního centra ve Zlíně. Debata se uskutečnila u příležitosti 15. výroční vstupu ČR do EU.

Jako řečníci se debaty zúčastnili ministr zahraničí Tomáš Petříček, předseda sněmovního Výboru pro evropské záležitosti Ondřej Benešík, náměstek primátora města Zlín Pavel Brada a Igor Blahušiak, ředitel Odboru komunikace o evropských záležitostech Úřadu vlády ČR. Debatu moderovala Iveta Táborská, ředitelka Krajské hospodářské komory Zlínského kraje.

Členství v EU přináší řadě obyvatel ČR mnoho výhod a nejde jen o možnost volně cestovat či studovat a pracovat v zahraničí. V zemích EU jsou všem jejím obyvatelům garantovány také stejná práva. Díky členství v EU jsme také přijali evropské normy v oblasti ochrany životního prostředí, zdraví či práv spotřebitelů, které pozitivně ovlivňují kvalitu života v každodenních činnostech, “ řekl náměstek zlínského primátora Pavel Brada.

Ze členství v EU čerpá pozitiva i město Zlín. Od roku 2006 se podařilo na městské projekty získat cca 835 milionů korun ze zdrojů EU.  Nejvyšší částku, cca 303 milionů korun, se podařilo získat na realizaci Kulturního a univerzitního centra. 

Česká republika je součástí Evropské unie již 15 let. Co by účastníci diskuze přáli Česku a Evropské unii do budoucna? Podle Pavla Brady vůli se dohodnout, podle Ondřeje Benešíka ochotu aktivně se účastnit utváření společného projektu a podle Igora Blahušiaka schopnost působit jako sehraný tým. A podle Tomáše Petříčka? „Abychom se budoucnosti nebáli."

Vložil/a: Lukáš Fabián
Čtenost článku: 777


« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«červenec '20»
PÚSČPSN
  
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
  
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po předchozí telefonické nebo e-mailové domluvě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)