uklid-cepkov.jpg

Ukliďme svět, ukliďme Česko. Ve Zlíně se bude v sobotu uklízet

publikováno: 19.3.2019

Zlín – Město se připojilo k úklidové akci Ukliďme svět, ukliďme Česko a na sobotu 23. března naplánovalo úklid lokality nad Čepkovem. Dobrovolníci, kteří chtějí s úklidem pomoci jsou zváni na 10 hodin k podchodu u benzínky v blízkosti nákupního centra Čepkov. Rukavice a pytle má organizátor k dispozici. Předpokládaný konec akce je v poledne.

Ukliďme svět, ukliďme Česko je dobrovolnická úklidová akce, do které se zapojují lidé ze všech koutů České republiky. Jejím cílem je nejenom uklidit nelegálně vzniklé černé skládky a nepořádek, ale také cílit na prevenci vzniku odpadů. Srdcem akce jsou dobrovolní organizátoři místních úklidů – firmy, školy, obce či zájmové skupiny. Úklid pro veřejnost ve Zlíně už podruhé pořádá Odbor životního prostředí a zemědělství Magistrátu města Zlína ve spolupráci s Technickými službami Zlín.

Vloni se do úklidu na českém území zapojilo na 135 tisíc dobrovolníků, kteří odklidili 2113 tun odpadu.

„Na základě dat, která máme k dispozici, vyplývá, že se v roce 2018 našim dobrovolníkům podařilo z přírody vysbírat přibližně dvacet devět tun PET lahví. V podstatě každý druhý kus odpadu, který dobrovolníci vezmou do ruky, obsahuje nějaký druh plastu. Proto si myslím, že je aktuálně potřeba se vážně zamyslet nad tím, jestli sami zbytečně ve svém životě nenadužíváme plasty, či co se opravdu s vytříděnými plasty a dalšími komoditami dále děje,” sdělil jeden ze zakladatelů akce Miroslav Kubásek.

Kampaň Ukliďme svět, ukliďme Česko chce letos také upozornit na problematiku pneumatik v přírodě.

Více o akci na: www.uklidmecesko.cz.

Vložil/a: Irena Orságová
Čtenost článku: 599

Další fotografie

Pozvánka na veřejný úklid

« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«červen '19»
PÚSČPSN
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna detašovaná pracoviště)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po dohodě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)