zelena-informacim.jpg

V celonárodní soutěži Zelená informacím se Zlín umístil těsně za první desítkou

publikováno: 4.5.2021

Zlín - V soutěži o nejlepší prezentaci o životním prostředí na internetových stránkách měst s názvem Zelená informacím obdržel Zlín jedenáctou pozici při konkurenci 276 měst. Oproti minulému ročníku si tak Zlín o jednu příčku polepšil.

„Smyslem soutěže je najít nejzdařilejší prezentace životního prostředí na oficiálních internetových stránkách měst. Cílem soutěže je dále motivovat města k uživatelsky přátelskému elektronickému publikování údajů o životním prostředí s využitím originálních forem a vhodných indikátorů,“ vysvětlila Vladimíra Pavlovová, vedoucí Odboru životního prostředí a zemědělství zlínského magistrátu. On-line vyhlášení výsledků již desátého ročníku soutěže se uskutečnilo na Den Země.

Čtyřčlenná odborná porota vybírala mezi webovými prezentacemi měst s počtem obyvatel vyšším než pět tisíc ty, které nejlépe splňovaly kritéria přehlednosti, obsahu, přístupnosti, aktualizaci a srozumitelnosti. Na stupních vítězů se umístila města Ostrava, Praha a Krnov. Porota bere v úvahu následující kritéria: (1) Přehlednost celkové prezentace města, (2) Rychlá a snadná dostupnost informací o životním prostředí, (3) Rozsah a kvalita obsahu informací o životním prostředí, (4) Úprava stránek o životním prostředí, estetický dojem, (5) Pravidelná aktualizace stránek, (6) Dlouhodobé udržování obsahu, například formou ročenky nebo zprávy, (7) Využívání sociálních sítí a interakce a (8) Míra zlepšení oproti poslednímu ročníku. Soutěž probíhá od roku 2010, kdy se uskutečnil její nultý ročník.

Města na 4. až 15. místě (dle pořadí): Tábor, Přerov, Opava, Kopřivnice, Jablonec nad Nisou, Most, Třebíč, Zlín, Český Těšín, Lysá nad Labem, Frenštát pod Radhoštěm, Jirkov.

„Město Zlín se umístilo na 11. místě, což je zlepšení proti předchozímu roku o jednu příčku. Pozitivně byly hodnoceny informace monitorující stav životního prostředí ve městě a jejich dostupnost a dlouhodobé udržování obsahu poskytovaných informací,“ doplnil Bedřich Landsfeld, náměstek primátora pro oblast životního prostředí.  

Soutěž Zelená informacím spojuje města, která si váží životního prostředí a chtějí se o to podělit se svými obyvateli. Stránky i samotná soutěž vznikají z vlastní iniciativy a nadšení lidí, kteří věří, že informační a komunikační technologie mohou životní prostředí měst zlepšit.

Vložil/a: Lukáš Fabián
Čtenost článku: 1216


« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«červen '21»
PÚSČPSN
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
    
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8 - 17
Út, Čt, Pá po předchozím objednání


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
DALŠÍ ODKAZY

Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa POHŘEBNICTVÍ ZLÍN Informační a prezentační stránky Pohřebnictví Zlín
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)