vyhry2021.jpg

V kampani Do práce na kole patří Zlín a Otrokovice mezi deset nejlepších měst v Česku !

publikováno: 5.5.2021

Zlín - V roce 2021 se společně města Zlín a Otrokovice  zapojují již poosmé v motivační celorepublikové květnové soutěži Do práce na kole, koloběžce, pěšky, nebo poklusem (DPNK 2021). Každý rok je o akci čím dál větší zájem a letos se za obě města zaregistrovalo přes 1000 soutěžících. Zlín a Otrokovice patří mezi 10 nejlepších měst v Česku. Otrokovice dokonce získaly 1. místo v počtu přihlášených na počet obyvatel. 

Do soutěže se zapojili i zaměstnanci Statutárního města Zlín s 42 zaregistrovanými, Městský úřad Otrokovice má 19 přihlášených. Z úřadu Zlínského kraje bude soutěžit 52 nadšenců. Z firem vede, jako každý rok, Continental Barum s.r.o., Otrokovice s 244 účastníky.   

"Soutěž je oblíbená i pro různé květnové akce zdarma na triko, nebo nákrčník. Pro Zlín, Otrokovice a okolí je jich letos připraveno jedenáct. Poděkování patří Městskému úřadu v Otrokovicích, Statutárnímu městu Zlín a regionálním partnerům, kteří pro soutěžící připravili snídani a kávu sebou, zmrzlinu, limonádu, nebo i kontrolní prohlídku kola. Stačí se jenom dostavit na akci v soutěžním tričku, nebo nákrčníku DPNK 2021," uvedla Jana Vybíralová, koordinátorka kampaně pro Zlín a Otrokovice. Přehled akcí, popřípadě i nečekaných změn najdete www.dopracenakole.cz/mesto/zlin.

Květnová celorepubliková motivační akce Do práce na kole, koloběžce, pěšky, nebo poklusem, vyzývá dobrovolníky k vyzkoušení změnit na jeden měsíc své dopravní návyky.  Pro letošní rok jsou uzpůsobeny pravidla, takže v případě práce z domova (home office) lze místo cesty do/z práce zapsat také zdravotní procházku/vyjížďku či jinou bezmotorovou cestu. Povolena jsou i elektrokola. Maximální počet tras, které lze započítat za jeden den, jsou dvě. Minimální délka trasy v jednom směru musí činit alespoň 1,5 km. Podrobná Pravidla najdete na dopracenakole.cz, pod městem Zlín, kde můžete sledovat i průběžné výsledky jednotlivých soutěžících.

Vyhlašování výsledků soutěže DPNK 2021 za Zlín a Otrokovice bude letos 10. června v Otrokovicích na náměstí 3. května. Od 16.00 hodin je naplánován program a od 17.00 se budou losovat a předávat připravené výhry. Největším lákadlem jsou koloběžky Kostka pro každého člena vítězného vylosovaného týmu, které věnuje Statutární město Zlín a Městský úřad Otrokovice. Podmínkou je, že členové týmu budou mít za měsíc květen 100% pravidelnost a dostaví se alespoň jeden člen týmu na vyhlašování výsledků do Otrokovic.

"Všem regionálním partnerům, ale též i soutěžícím patří velké poděkování za podporu motivační soutěže. Cílem výzvy není podávat sportovní výkony, ale zjistit, že pravidelný aktivní pohyb má nečekaně mnoho výhod. Většinu účastníků to tak zaujme, že nakonec začnou  jezdit na jízdním kole, koloběžce, chodit, nebo běhat  po celý rok," doplnila koordinátorka kampaně.

Zdroj: TZ CykloZlín

 

Vložil/a: Lukáš Fabián
Čtenost článku: 1235

Další fotografie

registrovanidpnk2021-na-tisic-obyvatel.jpg kveten2021-akcedpnk.jpg snidane-otrokovice.jpg

« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«červen '21»
PÚSČPSN
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
    
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8 - 17
Út, Čt, Pá po předchozím objednání


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
DALŠÍ ODKAZY

Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa POHŘEBNICTVÍ ZLÍN Informační a prezentační stránky Pohřebnictví Zlín
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)