zs-slovenska.jpg

V karanténě jsou takřka dvě stovky dětí ze školských zařízení

publikováno: 9.3.2020

Zlín - Z důvodu předběžné opatrnosti byly v pondělí 9. března uzavřeny zlínské základní školy. Příčinou byly končící jarní prázdniny a důvodné podezření, že se bude řada rodin vracet ze zahraniční dovolené, a to i z rizikové Itálie.

Během pondělí tak ředitelé škol ověřili počty žáků a zaměstnanců, kterých se týká opatření vyhlášené karantény. V domácí karanténě tak příštích 14 dní zůstane 193 žáků a 28 zaměstnanců školských zařízení zřizovaných městem. U Základních škol jde o 172 dětí a 23 učitelů, u mateřských škol o 21 dětí a 5 učitelů. Od úterý 10. března jsou školy opět otevřeny.

„Školy využily pondělní ředitelské volno nejen k prověření počtu žáků a zaměstnanců, kterých se karanténa týká, ale přijaly také řadu dalších opatření. Dezinfikovaly se prostory, učivo žákům bude zveřejněno prostřednictvím informačního systému školy,“ uvedl Tomáš Melzer, mluvčí zlínského magistrátu.

Kromě toho jsou žáci poučeni o hygieně, používají se vlastní ručníky, papírové kapesníky, utěrky, používají se mýdla s dezinfekcí a často se větrá.

„Omezeny jsou akce mimo školu. Zrušeny jsou také školou organizované kroužky, doučování dětí, zamezuje se vstupu cizích osob do škol. V případě onemocnění dítěte v průběhu vyučování budou ihned předávány informace rodičům,“ vyjmenoval další přijatá opatření Tomáš Melzer.

 


 

Vložil/a: Tomáš Melzer
Čtenost článku: 3901


« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«leden '22»
PÚSČPSN
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
      
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8 - 17
Út, Čt, Pá po předchozím objednání


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
Infolinka s online přepisem řeči pro osoby s postižením sluchu
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa POHŘEBNICTVÍ ZLÍN Informační a prezentační stránky Pohřebnictví Zlín
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)