Strážníci posilují dohled

V předvánoční době strážníci posilují dohled

publikováno: 3.12.2018

Zlín - Předvánoční čas znamená pro většinu z nás také nakupování dárků a zásob na blížící se Vánoce. Někteří spoluobčané přitom nejspíše zažijí na vlastní kůži nepříjemnosti spojené s krádežemi jejich osobních věcí. Zloději jsou v tomto čase více aktivní a sami nakupující jim mnohdy napomohou svojí vlastní neopatrností.

„Městská policie Zlín proto bude i letos realizovat bezpečnostní opatření „Advent“, při němž se zaměří na prevenci majetkových deliktů“, uvedl ředitel MP Zlín Milan Kladníček.

Od prvního prosincového dne tak budou strážníci provádět kontroly vnějších i vnitřních prostor obchodních center včetně přilehlých parkovišť. Intenzita prováděných kontrol pak ještě více vzroste ve dnech pracovního volna.

„Vedle nákupních objektů budou hlídky městské policie věnovat vysokou pozornost také hojně navštěvované akci Adventní Zlín, která začala na náměstí Míru v centru Zlína,“ doplnil k činnosti strážníků Milan Kladníček.

Mezi obvyklá rizika, která jsou spojená s předvánočním nakupováním, patří roztržitost a neopatrnost. Lidé by měli mít neustále pod přímou kontrolou svůj majetek. Nákupní taška, brašnička s doklady a penězi nebo kabelka mají být vždy zavřené. Nikdy je nenechávejte zavěšené na nákupním vozíku, pokud se od něj byť na okamžik vzdálíte. Při nakládání nákupu do kufru auta je pak v žádném případě nenechávejte ležet na sedadlech nezamčeného vozu. V automobilech také nenechávejte viditelně umístěné cenné nebo zdánlivě cenné předměty. Pokud se je rozhodnete uložit do zavazadlového prostoru, nikdy tak nedělejte až na parkovišti, kde automobil bez dozoru ponecháte, ale učiňte tak s předstihem na jiném místě.

Městská policie Zlín děkuje všem spoluobčanům, kteří dbají na zabezpečení vlastního majetku a nedávají tak snadnou příležitost k obohacení nejrůznějším kriminálním individuím.

 

TZ MP Zlín

Vložil/a: Zdeněk Dvořák
Čtenost článku: 972


« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«září '19»
PÚSČPSN
      
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
      
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna detašovaná pracoviště)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po dohodě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)