trziste-.jpg

V říjnu bude zahájena rekonstrukce tržiště Pod Kaštany

publikováno: 29.9.2021

Zlín - Zlínské tržiště Pod Kaštany za pár dní osiří. Na stejné místo se trhovci a kupující vrátí až za rok. Vrátit by se však měli už do zcela jiného prostoru, který bude při nákupu lokálních surovin či potravin splňovat kritéria pro 21. století.  

„Rekonstrukce tržiště bude zahájena 1. října stavbou oplocení. Z toho důvodu se musejí lidé připravit na změny pěších tras, přesun zastávky MHD a další drobné změny v organizaci dopravy v této lokalitě,“ popsal Jiří Korec, primátor města.

Samotným stavebním pracím bude předcházet archeologický průzkum. Po dobu rekonstrukce, která by neměla přesáhnout dvanáct měsíců, bude na parkovišti u bývalého Rya zřízeno náhradní tržiště. O nákupy tak lidé během prací nepřijdou.

Kromě přechodného přesunu zastávky MHD o několik desítek metrů směrem na Vizovice, budou uzavřeny také dva přechody pro chodce a bude navržena obchůzná trasa, která bude v terénu vyznačena směrovými šipkami.

Návrh na proměnu tržiště Pod Kaštany počítá s více než 100 prodejními místy na více než 900 metrech čtverečních plochy. U nových stolků mají být rozvody vody a elektrické zásuvky, takže prodejci budou moci nabízet i sýry nebo uzeniny.

„Stánky také půjde zastřešit. Pod střechou na jedné straně tržiště budou volná místa, kde se má dát prodávat na zemi nebo v dřevěných stáncích,“ poznamenal náměstek primátora  Pavel Brada.

Rozsah prací bude zasahovat téměř až k náměstí Míru k provozovně

Mc Donald a také k budově soudu. Zde dojde k přeložce sítí, rekonstrukci vedení plynu a ke kompletní výměně povrchů včetně mobiliáře a prvků zeleně. Původní rozpočet počítal s částkou 90 milionů korun. S ohledem zvýšený rozsah prací a prudký růst cen stavebních komodit byl rozpočet navýšen na 125 milionů korun.

Vložil/a: Lukáš Fabián
Čtenost článku: 3663

Další fotografie

trziste-pod-kastany.jpg

« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«leden '22»
PÚSČPSN
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
      
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8 - 17
Út, Čt, Pá po předchozím objednání


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
Infolinka s online přepisem řeči pro osoby s postižením sluchu
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa POHŘEBNICTVÍ ZLÍN Informační a prezentační stránky Pohřebnictví Zlín
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)