jsf-abb--c--0079807.jpg

V roce 2019 hospodařily téměř všechny městské společnosti se ziskem

publikováno: 17.9.2020

Zlín - Téměř všechny dosud hodnocené společnosti s majetkovým podílem města Zlína, hospodařily v roce 2019 s kladným hospodářským výsledkem. Svědčí to tak o ekonomickém zdraví těchto městských firem. Zastupitele města Zlína o tom informoval Odbor ekonomiky při posledním zasedání zastupitelstva.

„Chceme, aby společnosti s majetkovou účastí města fungovaly maximálně efektivně. V loňském roce jsme z pozice města ředitelům jednotlivých společností zaslali zadání, ve kterém jsou specifikovány vize a cíle dané společnosti. Nyní je ředitelích, aby hledali možnosti, jak tyto cíle naplnit,“ řekl primátor města Jiří Korec.

Se ziskem 1,25 milionu korun hospodařila společnost Steza Zlín, která má ve správě lázně a koupaliště.

Více než 8,3 milionu korun byl kladný hospodářský výsledek Technických služeb Zlín. Jde o nejlepší výsledek z posledních let. Pro srovnání, v roce předchozím dosahoval kladný výsledek TS Zlín cca 2,7 milionů korun a v roce 2016 se pohyboval jen kolem sedmi set osmdesáti tisíc korun. Se ziskem přesahujícím tři miliony korun hospodařila společnost Teplo Zlín a kladných čísel dosáhla i společnost Pohřebnictví Zlín ačkoliv v tomto případě šlo jen o několik desítek tisíc korun.

Výborného výsledku dosáhl VAK Zlín se ziskem více než 10 milionů korun. V plusu 209 tisíc korun skončila společnost Lesy města Zlína a zisk ve výši 44 tisíc korun má ve svém hospodářském výsledku zapsána i společnost Nemovitosti Zlín. Společnost Technické služby Zlínsko, která provádí služby např. pro okolní obce, vykázala konečný zisk 908 tisíc korun. Bezmála sto tisíc korun v plusu skončilo i účetnictví Filharmonie Bohuslava Martinů. S hospodářským výsledkem nula pak skončilo hospodaření Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice.

Jediná společnost, která uzavřela hospodaření roku 2019 se záporným hospodářským výsledkem je Správa domů Zlín, jejíž účetní ztráta činila 272 tisíc korun. Důvodem byla jednorázová plánovaná investice do nákupu vybavení kanceláří společnosti. Nicméně tato ztráta nemá vliv na chod společnosti. Ztráta byla vyřešena za využití nerozděleného zisku minulých let.

„Další společnost s městským podílem, Berani Zlín, ukončuje svůj hospodářský rok až v dubnu s koncem hokejové sezony. Výsledky této společnosti budou tak známé po zpracování auditu a po schválení valnou hromadou,“ sdělil Bedřich Landsfeld, náměstek pro oblast ekonomiky a financí.

Vložil/a: Lukáš Fabián
Čtenost článku: 625


« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«říjen '20»
PÚSČPSN
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 9 - 11 a 14 - 17
Út, Čt, Pá po předchozí telefonické nebo e-mailové domluvě občana
s pracovníkem odboru


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)
'), } ] }); --->