dod2018.jpg

V sobotu se uskuteční oblíbený den otevřených dveří DSZO

publikováno: 8.6.2018

Zlín - Už v sobotu 9. června 2018 se uskuteční další den otevřených dveří Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice. Vozové depo bude otevřeno od 9 do 16 hodin. Návštěvníci uvidí historická vozidla MHD a také se jimi budou moci bezplatně svézt. 

„Zveme všechny, koho zajímá zázemí městské hromadné dopravy. Máme program pro dospělé i pro děti,“ říká ředitel DSZO Josef Kocháň. 

Mnozí lidé navštěvují dny otevřených dveří DSZO každoročně. Přicházejí celé rodiny nebo třeba tatínek s dětmi. Zůstávají i několik hodin. Den otevřených dveří DSZO se stal pevnou součástí kulturního a společenského kalendáře Zlína. 

Ani letos nebude chybět zvláštní bezplatná linka historických trolejbusů a autobusů mezi vozovnou a točnou Sportovní hala. Budou se na ní střídat domácí historická vozidla MHD, někdy i s vlečkou, a vozy vypůjčené z Technického muzea v Brně. Spoje budou jezdit v půlhodinovém intervalu. Zvláštní autobus bude jednou za hodinu jezdit z vozovny také ke Státnímu okresnímu archivu ve Zlíně-Klečůvce. Tam budou probíhat rovněž prohlídky pro veřejnost, letos se zaměřením na historii Baťova kanálu. Autobusy budou zastavovat též u sídla Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje v Přílucké ulici a rovněž v Želechovicích. 

V areálu vozovny DSZO čekají na návštěvníky prohlídky odstavených vozidel, dispečinku a dílen, jízda myčkou, hry a soutěže pro děti, nafukovací balonky, občerstvení, reprodukovaná hudba. Ve vozovně bude k vidění i několik atraktivních trucků. 

V minulém roce přišlo do areálu DSZO během dne otevřených dveří asi 2 700 návštěvníků. 

Z Technického muzea Brno budou letos do Zlína zapůjčena tato tři historická vozidla:

Vložil/a: Lukáš Fabián
Čtenost článku: 1470


« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«červenec '19»
PÚSČPSN
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
    
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna detašovaná pracoviště)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po dohodě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)