breznicka.jpg

V ulici Březnická čeká řidiče omezení. Provoz budou řídit inteligentní semafory

publikováno: 29.3.2021

Zlín – Dva měsíce potrvá oprava dešťové kanalizace v ulici Březnická. Oprava si vyžádá částečnou uzavírku - vytvoření pracovního místa, kolem kterého bude doprava vedena střídavě jedním jízdním pruhem. Provoz vozidel v částečné uzavírce budou řídit tzv. inteligentní semafory. V čase dopravní špičky budou práce přerušovány a provoz bude vrácen do obou jízdních pruhů. Dešťová kanalizace v Březnické ulici  (silnice II/490) se bude opravovat v úseku mezi zimním stadionem a okružní křižovatkou v blízkosti Lesního hřbitova. Kanalizace o průměru 300 milimetrů je položena ve vozovce a stavební firma bude realizovat rekonstrukční práce v potrubí postupně mezi jednotlivými revizními šachtami.

„Oprava kanalizace je nezbytnou první etapou připravované celoplošné obnovy povrchu Březnické ulice. Tuto investiční akci, jejíž součástí bude též oprava poruch a zesílení okraje komunikace, plánujeme na letní měsíce červenec a srpen," upřesnil ředitel ŘSZK Bronislav Malý.

Dopravní omezení kvůli opravě kanalizace je plánováno v termínu od 29. března do 30. května 2021. Práce budou probíhat pouze mimo dopravní špičku v pracovní dny v době od 8:00 do 14:00 a od 18:30 do 05:00 hodin. Pro realizaci budou využívány rovněž víkendy a svátky, kdy se může pracovat v době 6:00 do 24:00 hodin. V době, kdy se nebude pracovat, bude na silnici II/490 umožněn provoz v obou jízdních pruzích s přechodným dopravním značením.

V čase pracovního nasazení bude doprava řízena světelnou signalizací. Poprvé v historii Ředitelství silnic Zlínského kraje budou na krajské silnici použity tzv. inteligentní semafory, které využívají laserového čidla. Laser monitoruje jízdní pruh před semaforem a semafory pružně reagují na tvorbu kolon z každého směru. Zelený signál VOLNO dostávají přednostně a na delší dobu vozidla ze směru, ve kterém se tvoří kolona. Je však nastaven určitý limitní čas, aby se nestalo, že by byla jízda vozidel z méně zatíženého směru zcela blokována.

„Pokud se vytvoří kolony z obou směrů, tak zařízení funguje jako standardní semaforová souprava podle přednastaveného časového intervalu," upřesnil provozně-technický náměstek ŘSZK Radek Berecka.

 

Vložil/a: Irena Orságová
Čtenost článku: 742


« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«duben '21»
PÚSČPSN
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
  
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8 - 17
Út, Čt, Pá po předchozím objednání


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
Infolinka s online přepisem řeči pro osoby s postižením sluchu
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
DALŠÍ ODKAZY

Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)