V ZÁKOPECH A V ZÁZEMÍ: VELKÁ VÁLKA 1914-1918 V EVROPĚ I NA ZLÍNSKU

18. 09. 2014 - 23. 11. 2014
Muzeum jihovýchodní Moravy, budova 14, tovární areál
Muzeum jihovýchodní Moravy
www.muzeum-zlin.cz

Výstava připomene sté výročí jedné z nejtragičtějších událostí 20. století nejenom pohledem na světová bojiště, ale také zobrazením jejích hospodářských a sociálních důsledků ve Zlíně a jeho okolí. Vystavené sbírkové předměty, archiválie, plány a fotografie Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně i zapůjčené předměty z jiných muzeí, od soukromých sběratelů a ze Státního okresního archivu Zlín zobrazí podobu Zlína i život jeho obyvatel ve válečném období (např. obuvnická výroba zlínských továren v čele s firmou Baťa, podíl obyvatel na veřejných sbírkách a válečných půjčkách, aktivity majitele zlínského zámku a velkostatku Štěpána Haupta, zásobování Zlíňanů potravinami a jiným zbožím, školství, společenský život, protesty proti válce a ohlasy na vyhlášení republiky 28.10.1918). Cennou součástí výstavy bude prezentace výsledků muzejního výzkumu památníků obětem 1. světové války na území bývalého okresu Zlín.

Část výstavy věnovaná bojům na frontách představí kromě unikátních archiválií a fotografií i uniformy a zbraně vojáků ze zlínského regionu bojujících v řadách československých legií i v rakousko-uherské armádě.
Vernisáž výstavy – ve čtvrtek 18. září 2014 v 17,00 hodin
1. podlaží budovy 14 továrního areálu

 

Dokumenty ke stažení

.jpg VELKA-VALKA-POZVANKA 487,67 kB

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«září '14»
PÚSČPSN
     
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8 - 17
Út, Čt, Pá po předchozím objednání


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
Infolinka s online přepisem řeči pro osoby s postižením sluchu
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
DALŠÍ ODKAZY

Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa POHŘEBNICTVÍ ZLÍN Informační a prezentační stránky Pohřebnictví Zlín
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)