sokolska.jpg

V září začnou stavební práce na zastávkách MHD na Vršavě

publikováno: 5.9.2019

Zlín - Podzimní měsíce budou pro městskou část Vršava ve znamení stavebních úprav souvisejících s poslední etapou rekonstrukce v Sokolské ulici. Práce budou zaměřeny na budování zastávky u tenisových kurtů ve směru do Kostelce a zastávkového zálivu u společnosti Roko Motor ve směru do centra města. Stavební práce na zastávkách začnou v pondělí 9. září.

Během následujících tří měsíců bude doprava omezena svedením do jednoho jízdního pruhu a řízena střídavě světelnou signalizací. V průběhu ranní i odpolední dopravní špičky však bude provoz zachován v obou pruzích. Stavební práce v Sokolské ulici budou probíhat i během víkendů.  Objízdná trasa pro vozidla nad 3,5 tun povede přes Jižní Svahy po ulici Okružní.

Po celou dobu průběhu stavebních prací nebudou spoje MHD linek 4, 5, 35 a 36 na zastávkách Januštice – tenisové kurty v obou směrech zastavovat. Cestující budou muset využívat nejbližší zastávku na točně Vršava nebo zastávku Burešov.

Původní záměr byl budovat zastávky u tenisových kurtů a u točny Vršava najednou. Na popud obyvatel Vršavy byly dodatečně provedeny úpravy v projektové dokumentaci, čímž došlo ke zpoždění stavebního povolení, které bylo vydáno 23. 8. 2019. Veškeré stavební úpravy jsou prováděny s cílem zlepšit bezpečnost obyvatel a především dětí cestujících ze škol domů.

Celková úprava zahrnuje nejen vybudování zastávkového zálivu včetně chodníků a úpravy zastávky v jízdním pruhu u tenisových kurtů a přilehlého chodníku, ale i rekonstrukci vodorovného dopravního značení a osazení světelné signalizace. Náklady na realizaci III. etapy rekonstrukce dosáhnou cca 3,65 milionu Kč včetně DPH.

Stavební práce na zastávkách začínají pondělním ránem 9. září s předpokladem trvání do poloviny listopadu. Ve druhé polovině listopadu by měly probíhat dokončovací práce.

Vložil/a: Tomáš Melzer
Čtenost článku: 1522

Další fotografie

sokolska2.jpg sokolska1.jpg

« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«květen '20»
PÚSČPSN
    
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po předchozí telefonické nebo e-mailové domluvě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)