Vánoční strom byl slavnostně rozsvícen

publikováno: 1.12.2019

Zlín - K začátku adventu patří ve Zlíně již neodmyslitelně slavnostní rozsvícení vánočního stromu. To letošní proběhlo netradičně z balkonu zlínské radnice.

Návštěvníci si užívali adventní trhy na náměstí Míru v průběhu celého odpoledne, kde probíhal od 15 hodin doprovodný program. S blížící se 18. hodinou se náměstí zaplnilo a všichni zúčastnění netrpělivě očekávali rozsvícení vánočního stromu.

V 17:45 hodin pronesl primátor města Jiří Korec proslov k občanům: „Velice mě těší, že i letos máme plné náměstí při rozsvícení našeho vánočního stromu, který je nás všech. Nezáleží na tom, kolik dárků pod vánočním stromečkem najdeme, to nejcennější je čas, který strávíte se svými blízkými. Přeji vám, abyste v období rozsvíceného vánočního stromečku měli co nejvíce chvil odpočinku, klidu a pohody s rodinou a se svými blízkými.“

Poté primátor přivítal na balkónu radnice zlínského anděla, který přinesl andělské světlo, jenž za několik chvil rozsvítilo zlínský vánoční strom. Letos jsou na výzdobu použity zlaté a fialové baňky a osvětluje jej 14 500 světelných bodů. Město Zlín se jako jedno z mála měst v zemi pyšní tím, že má živý vánoční strom, který byl na náměstí Míru zasazen před deseti lety.

Vložil/a: Tomáš Melzer
Čtenost článku: 2023

Další fotografie

Vánoční strom byl slavnostně rozsvícen (autor: Jan Salač) Vánoční strom byl slavnostně rozsvícen (autor: Jan Salač) Vánoční strom byl slavnostně rozsvícen (autor: Jan Salač) Vánoční strom byl slavnostně rozsvícen (autor: Jan Salač) Vánoční strom byl slavnostně rozsvícen (autor: Jan Salač) Vánoční strom byl slavnostně rozsvícen (autor: Jan Salač)

« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«srpen '20»
PÚSČPSN
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
      
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po předchozí telefonické nebo e-mailové domluvě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)