Odběrová buňka na křížení ulice Čiperova a tř. T. Bati

Ve Zlíně bude zřízeno nové odběrové místo na testování Covid-19

publikováno: 23.10.2020

Zlín – Statutární město Zlín využilo nabídku společnosti Vaše laboratoře s.r.o. a společně zřizují nové odběrové místo na testování Covid-19, které vznikne v centru města.

Nové odběrové místo vznikne na křížení ulice Čiperova a tř. T. Bati u bývalé budovy ČSAD, kde bude na levém dolním rohu budovy umístěna odběrová buňka. Parkování bude zajištěno ve vymezeném prostoru parkoviště na ul. Březnická, které poskytlo město Zlín k bezplatnému využití. Návštěvníci odběrového místa tak budou mít po dobu odběru parkování zdarma. Začátek provozu je plánován na pondělí 26. 10. 2020, provozní doba bude ve dnech pondělí až pátek v čase 7:30 – 10:00 hodin. Odběrové místo je určeno pouze pro indikované pacienty, kteří jsou zasláni na testy lékařem nebo krajskou hygienickou stanicí, vyšetření je tak hrazeno pojišťovnou. K zajištění odběru a testování je nutná předchozí telefonická rezervace, tu je možné uskutečnit na tel. čísle 739 408 931 v pracovní dny v časech 8:00 - 14:00 hodin.

„Oslovil nás pan doktor Loucký, majitel společnosti Vaše laboratoře, se záměrem zřízení nového odběrového místa na testování Covid-19. Z pozice města jsme tuto aktivitu uvítali, proto jsme maximálně nápomocni v realizaci. Aktuální exponovaný stav odběrového místa v Krajské nemocnici Tomáše Bati je pro občany města i personál nemocnice neúnosný. Naším cílem je eliminovat dlouhé fronty a dobu čekání na testování. Tím, že bude nutné si předem rezervovat čas testování, odpadne dlouhé čekání a zlepší se organizace odběrů,“ sdělil primátor Jiří Korec.

„Neutěšený stav související s nástupem druhé vlny koronavirové pandemie a bohužel velké množství indikovaných pacientů nás přimělo, abychom otevřeli druhou odběrovou místnost přímo v centru Zlína, v bezprostřední blízkosti naší centrální laboratoře. Odběrová buňka je pro pacienty přístupná z ulice Čiperova,“ doplnil Jaroslav Loucký, jednatel společnosti Vaše laboratoře s.r.o.

V plánu je rozšíření časů určených pro odběry. Startovací krátká provozní doba odběrového místa je způsobena nedostatkem zdravotnického personálu. Společnost Vaše laboratoře s. r. o. nyní intenzivně hledá dobrovolníky se zdravotnickým vzděláním na placenou výpomoc, kteří vytvoří druhý odběrový tým. V případě vašeho zájmu kontaktujte paní Vandu Stloukalovou prostřednictvím telefonního kontaktu 736 503 353 nebo e-mailu: stloukalova@vaselaboratore.cz

Vložil/a: Tomáš Melzer
Čtenost článku: 13057

Další fotografie

Červeně vyznačené je vyhrazené parkování na ulici Březnická pro návštěvníky odběrového místa (autor: mapy.cz) Odběrová buňka na křížení ulice Čiperova a tř. T. Bati

« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«leden '22»
PÚSČPSN
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
      
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8 - 17
Út, Čt, Pá po předchozím objednání


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
Infolinka s online přepisem řeči pro osoby s postižením sluchu
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa POHŘEBNICTVÍ ZLÍN Informační a prezentační stránky Pohřebnictví Zlín
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)