ba-vsetin3.jpg

Ve Zlíně mají vzniknout singletraily, pumptrack a velká mapa stezek pro terénní cyklistiku

publikováno: 1.10.2019

Zlín - Milovníky terénní cyklistiky mohou těšit na novinky, které se pro ně nyní ve Zlíně připravují.  „Terénní cyklistika je velmi populární a dostupný sport, chceme podpořit děti, mládež i dospělé ve sportování v přírodě, a také rozšířit možnost aktivního trávení volného času v blízkosti města, “ zdůvodňuje zlínská zastupitelka Zuzana Fišerová, která je hlavním hybatelem myšlenky. Nyní se intenzivně pracuje na jednotlivých fázích projektu. „V první fázi, která by měla být hotová již příští rok, by mělo dojít k proznačení mnoha kilometrů stávajících cest a lesních pěšin již využívaných cyklisty v okolí Zlína,“ uvádí radní Jiří Jaroš, který je členem pracovní skupiny, věnující se tomuto projektu.

„Druhou fází, která se souběžně připravuje, je vybudování sportoviště pro terénní cyklistiku, zejména se jedná o stezky určené pro horské kolo, tzv. singletraily. Dále by součástí tohoto sportoviště mohl být pumptrack spolu se skillcentrem pro trénování jízdních dovedností,“ doplnil Jaroš. Pumptrack je unikátní dráha pro děti i dospělé, kde se udržuje rychlost jen „pumpováním“ mezi klopenými zatáčkami. Singletraily jsou úzké jednosměrné přírodní stezky budované speciálně pro horská kola. Biker nejdříve vystoupá na začátek trailu a pak ho trail vede zvlněným terénem různé obtížnosti. Zmapování vhodných lokalit pro traily provedla pro zlínský magistrát Česká mountainbiková asociace, podle níž je nejvhodnější lokalitou pro pumptrack umístění u sportovního areálu Vršava, pro traily pak oblast nad Vršavou směrem na Štípu a Hvozdnou.

„Byli bychom rádi, kdyby se do tvorby mapy cest vhodných k terénní cyklistice, zapojila i zlínská bikerská komunita. Chtěli bychom vytvořit kvalitní síť cest,  kdy si biker bude moci zvolit trasu, bude vědět, odkud a kam po ní dojede, také s jakým převýšením, a vše bude mít propojeno s webovou aplikací. Bikeři se mohou ozvat na mail jiri.jaros@pirati.cz pro bližší informace o mapování,“ uvedla Fišerová.

 

Vložil/a: Lukáš Fabián
Čtenost článku: 1915

Další fotografie

bikearenavsetin.jpg

« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«červenec '20»
PÚSČPSN
  
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
  
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po předchozí telefonické nebo e-mailové domluvě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)