Ve Zlíně se bude testovat na HIV

Ve Zlíně se uskuteční mobilní testování na HIV

publikováno: 20.4.2021

Zlín – Na bezplatné a anonymní testování na HIV zve Česká společnost AIDS pomoc. Sanitka, ve které samotné testování probíhá, přijede do Zlína na náměstí Míru v úterý 27. dubna 2021. Zájemci o provedení testu se mohou dostavit v čase od 14:30 do 17:30 hodin.

„V sanitce budou připraveni zdravotníci, kteří lidem poradí a otestují. Výsledky rychlotestů se dozví přímo na místě během několika minut. Souběžně lze otestovat i na nemoc syfilis,“ uvedla za Českou společnost AIDS pomoc Markéta Kuklová.

Ještě před samotným testováním mohou zájemci z domu vyplnit on-line „předtestový“ dotazník a to na adrese: https://www.hiv-pomoc.cz/dotaznik. „Důležité je však zapsat si kód a zvolený PIN,“ upozorňují organizátoři. Vyplnění dotazníku lze ponechat i na čas testování, kdy budou nápomocni zdravotníci.

Česká společnost AIDS pomoc je nezisková organizace, která se stará o HIV+ lidi, jejich rodiny a přátele v České republice a na Slovensku. Jednou z našich aktivit je také testování na HIV, syfilis, žloutenku typu B a C. Toto testování probíhá zdarma a anonymně. Společnost testování provádí v pevných testovacích centrech, která jsou v Praze, Brně, Olomouci, Hradci Králové, Ostravě, Ústí nad Labem, Teplicích, Českých Budějovicích, Ústí nad Orlicí a v Bratislavě. Kromě těchto pevných testovacích checkpointů vyjíždí sanitky testovat po celé České republice.

Více na https://www.aids-pomoc.cz/.

Vložil/a: Irena Orságová
Čtenost článku: 790


« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«květen '21»
PÚSČPSN
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
      
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8 - 17
Út, Čt, Pá po předchozím objednání


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
DALŠÍ ODKAZY

Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa POHŘEBNICTVÍ ZLÍN Informační a prezentační stránky Pohřebnictví Zlín
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)