uklid-zlin-2019.jpg

Ve Zlíně zahájíme cyklistickou sezonu společným úklidem

publikováno: 26.3.2019
Zlín - Úklid okolí cyklostezky Zlín – Otrokovice se uskuteční po dvou letech.  Minulý rok dobrovolníci přibližně na pěti kilometrovém úseku u stezky pro chodce a cyklisty mezi Burešovem a ZOO Lešná posbírali odhadem 170 kg různého odpadu, umělých i skleněných lahví, papíru, krabiček a jiných nepotřebných věcí, které majitelé místo hození do koše či odevzdání do sběrného dvora odhodili u stezky. Letos otrokovičtí a zlínští dobrovolníci zahájí cyklistickou sezonu společným úklidem stezky pro chodce a cyklisty podél řeky Dřevnice.
"Termín, na kterém se dohodli je  sobota 30. března. Jedná se o jednu z doprovodných akcí kampaně Do práce na kole 2019 a celonárodní akce Ukliďme svět - ukliďme Česko. Cyklobrigádníci z obou měst se  při úklidu stezky setkají vpůli cesty. Tato akce bude zakončena opékáním špekáčků u dřevěného altánu vedle splavu v Otrokovicích, Trávníky," prozradila Jana Vybíralová z iniciativy CykloZlín.
 
Sraz brigádníků ve Zlíně je připraven na 9.30 hodin na začátku cyklostezky v Prštném u Hypermarketu Albert. V Otrokovicích mají sraz až v 10.30 hodin na čtyřech různých stanovištích. Na všech stanovištích budou čekat organizátoři, kteří budou rozdávat pytle, rukavice a seznámí dobrovolníky s bezpečnostními pravidly při nakládání s odpady . Jakmile se ukončí čistění stezky a jejího okolí, ponechají pytle účastníci u cyklostezky na určených místech a Technické služby  zajistí jejich odvezení a případné dočistění stezky.
 
Těšíme se na všechny pomocníky s úklidem u cyklostezky Zlín - Otrokovice ! Po akci bude nachystána voda k umytí rukou a hygienické ubrousky. K občerstvení bude nachystána kromě špekáčků a chleba, též káva, čaj, voda, sladká odměna pro nejmenší a také malé odměny pro všechny zúčastněné. S sebou si vezměte jen  pevnou obuv a dobrou náladu!

Vložil/a: Lukáš Fabián
Čtenost článku: 498

Další fotografie

uklid2.jpg uklid1.jpg

« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«únor '19»
PÚSČPSN
    
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
   
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna detašovaná pracoviště)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po dohodě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)