Akce přilákala malé i velké cyklisty

Večerní cyklojízda se vydařila. FOTOGALERIE

publikováno: 7.8.2017

Zlín – Téměř tři stovky vyznavačů kol vyrazilo na páteční cyklojízdu. Společně si vychutnali projížďku večerním Zlínem i doprovodný program na náměstí Míru včetně ohňové show.

„Účastníci jeli spořádaně a ohleduplně, vstřícní k nám byli tentokrát i řidiči aut. Takže celá cyklojízda proběhla velmi klidně a všichni jsme si jí užili,“ prohlásil Martin Habuda, cyklokoordinátor zlínské radnice.

Trať cyklojízdy měřila cca 23 kilometrů, takže se jí zúčastnili vedle zkušených i rekreační cyklisté. Stejně jako v předchozích letech akce nabídla jedinečnou možnost projet si v pelotonu zajímavá místa ve Zlíně a vychutnat si neopakovatelnou atmosféru.

Smyslem cyklojízd, které pořádá město Zlín už několik let, je podpořit cestování na kole jako jednu z nejvhodnějších forem přepravy po městě. „Účastníci si sami ověří, že na kole se ve Zlíně cestuje velmi dobře, už proto, že se stále rozšiřuje síť cyklostezek a to i přes centrum. Prostě, kvůli pohybu po Zlíně není nutné pořád startovat auta,“ konstatoval Josef Novák, radní pro oblast dopravy.

 

Vložil/a: Zdeněk Dvořák
Čtenost článku: 5873

Další fotografie

Akce přilákala malé i velké cyklisty Doprovodný program na náměstí Míru V pelotonu nechybělo ani dvojkolo Start i cíl byl na náměstí Míru O bezpečnost účastníků se starali policisté a strážníci Jízda v pelotonu má neopakovatelnou atmosféru Průjezd kolem mrakodrapu Ohňová show na náměstí Míru Ohňová show na náměstí Míru Ohňová show na náměstí Míru

« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«červenec '18»
PÚSČPSN
      
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
     
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna detašovaná pracoviště)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po dohodě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Aukro Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky