Veletrhy cestovního ruchu 2017

Oddělení cestovního ruchu a informací MMZ zahájilo veletržní sezonu 2017

Pod hlavičkou Východní Moravy, která představuje území Zlínského kraje, představují zástupci oddělení město Zlín a jeho okolí na veletrzích cestovního ruchu. Region zahrnuje celé území Zlínského kraje a dělí se na 4 turistické oblasti - Zlínsko a Luhačovicko, Kroměřížsko, Slovácko a Valašsko.

Hlavním cílem je zaujmout a přilákat nové i stávající návštěvníky do Zlína a jeho okolí.

Představují se hlavně turistické cíle, zajímavosti, typická zlínská architektura, cyklostezky a akce aktuální turistické sezony, to vše prostřednictvím brožur, průvodců, map a cyklomap. Návštěvníci jsou také informováni o možnosti využití mobilních aplikací - DarumaGo!, inCity či Na kole a pěšky a webových stránek www.ic-zlin.cz.

Region a město Zlín se představí na šestnácti veletrzích cestovního ruchu

Návštěvnost Zlínského kraje i města Zlína zaznamenala v posledních letech vzrůstající trend. Zavítá k nám více turistů a zůstávají více dní. Kromě Slováků začali náš region hojně poznávat i turisté z Polska. Aby se příznivý trend nezastavil, je potřeba se propagaci kraje i regionu aktivně věnovat. Jedním z dílků do skládačky je prezentace města i regionu na veletrzích cestovního ruchu a to jak u nás, tak v blízkém zahraničí.

V letošním roce se vše podstatné o našem městě dozvědí návštěvníci hned na šestnácti veletrzích. Vyjde se vstříc i našim tradičním zahraničním návštěvníkům, takže bude Zlín prezentován i v polských Katowicích, nebo v Trenčíně.

Přehled veletrhů 2017
Tuzemské veletrhy
Regiontour Brno 19. - 22. 1. 2017
Holiday World Praha 16. - 19. 2. 2017
Dovolená Ostrava 3. - 5. 3. 2017
Infotour a Cyklo Hradec Králové 10. - 11. 3. 2017
Euroregion Tour Jablonec nad Nisou 16. - 18. 3. 2017
RegionPropag Pardubice 24. - 26. 3. 2017
For Bikes Praha

31. 3. - 2. 4. 2017

VII. Miniveletrh cest. ruchu Slovácka v UH

6. 4. 2017

ITEP Plzeň 21. - 23. 9. 2017
Czech Travel Market Praha (B2B) 25. - 26. 10. 2017
Zahraniční veletrhy
Ferien Messe Vídeň 12. - 15. 1. 2017
ITF Slovakiatour Bratislava 26. - 29. 1. 2017
ITB Berlín

8. - 12. 3. 2017

Good Expo Udine

listopad 2017
Glob Katowice 31. 3. - 2. 4. 2017
Region Tour Expo Trenčín 12. - 13. 5. 2017

 

Na veletrhu Regiontour 2017 v Brně pokřtil primátor novou fotografickou knihu Zlín

Ve čtvrtek 19. ledna 2017 začal jeden z největších veletrhů cestovního ruchu u nás. Na letošní Regiontour zavítalo více než třicet tisíc návštěvníků. Veletrhu se účastní převážně lidé, kteří v cestovním ruchu pracují a potřebují poznat nové destinace a navázat nové kontakty. V areálu, kde se prezentuje Zlínský kraj, nechyběli ani pracovníci oddělení cestovního ruchu a informací zlínské radnice. Hned první den veletrhu přišlo i na slavnostní událost. Primátor Zlína Miroslav Adámek, pokřtil novou fotografickou knihu Zlín, autora Libora Sváčka. Na stánku Zlínského kraje se zastavila také ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová a hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek. 

Celý Zlínský kraj se prezentoval na 90 metrech čtverečních a tématem byla cykloturistika, zdravý životní styl a projekt s názvem Tak trochu jiné baroko, který do regionu láká především na památky a kuriozity z té doby. V posledních letech se začala rozvíjet i turistika gastronomická. Lidé rádi poznávají regiony a země i podle typických jídel a nápojů. Tomuto trendu se vyšlo vstříc a návštěvníci mohli ochutnat vína ze Slovácka i Valašska, chléb z Mařatic či Střelné, slaninu a uzené ze Zlínska, sýry a škvarky z celého kraje a mnoho a mnoho dalšího.

Regiontour Regiontour Regiontour Regiontour Regiontour Regiontour Regiontour Regiontour

Město Zlín lákalo v Bratislavě turisty ze Slovenska

Tři sta padesát vystavovatelů z dvaadvaceti zemí světa. Takovou účastí se může pochlubit veletrh cestovního ruchu Slovakiatour, který probíhal v termínu 26. – 29. ledna 2017. Jedná se o největší veletrh cestovního ruchu na Slovensku, a protože patří Slováci mezi významné návštěvníky Zlínského kraje i Zlína, nemohou v Bratislavě chybět ani zástupci krajského města.

Stejně jako na dalších veletrzích tohoto typu spolupracuje město Zlín s Centrálou cestovního ruchu Východní Moravy. Potencionální turisté se tak seznámí s lákadly z celého Zlínského kraje.

Součástí veletrhu bývají i tematické výstavy. Letošními tématy jsou myslivost a odpočinek a také wellness a fitness.

Veletrh Bratislava

Zlín se na veletrhu Infotour a cykloturistika představil cyklistům

Infotour a cykloturistika - to je název největšího veletrhu cestovního ruchu na území Pardubického a Královéhradeckého kraje. Veletrh svým zaměřením cílí především na cykloturisty. Veletrh proběhl 10. a 11. března v Hradci Králové.

Cykloturistika zaznamenává v oblasti cestovního ruchu velký rozvoj. Dovolenou na kole tráví stále více lidí i celých rodin a je proto důležité vycházet této skupině vstříc. Zlínský kraj, včetně samotného Zlína, tak na veletrhu například představí současnou i plánovanou síť cyklotras a cyklostezek. Potenciální návštěvníci regionu se budou moci vybavit zajímavými tipy a také materiály jako jsou cyklistické mapy či průvodce.

Součástí naší prezentace byla i soutěž pro účastníky veletrhu. Kdo odpověděl správně na otázky související s cyklistikou v našem regionu, mohl vyhrát vstupenky do zlínské zoo a 14|15 Baťova institutu, novou fotografickou knihu Zlín a propagační materiály, které se mohou cyklistům hodit. Dalším veletrhem se zlínskou účastí, který cílí především na cyklisty, byl pražský veletrh FOR BIKE. Ten se uskutečnil na přelomu března a dubna.

Veletrh Infotour a cykloturistika Veletrh Infotour a cykloturistika

Zlín nevynechal možnost přitáhnout návštěvníky i ze Slovácka

V Redutě v Uherském Hradišti se ve čtvrtek 6. dubna konal 7. ročník Veletrhu cestovního ruchu a gastronomie Slovácka.

V době od 10.00 do 17.00 hodin si návštěvníci mohli vybrat z nabídek turistických atrakcí či ubytovatelů a dalších poskytovatelů služeb ze Slovácka i celé Moravy. Prezentovali se zde také místní producenti či výrobci z oblasti gastronomie. Veletrh zahájil křest časopisu Moravia magazín Slovácko 2017.

Během celého dne se v přísálí Reduty konal doprovodný program, v rámci kterého mohli zájemci navštívit besedy a přednášky. Dopolední blok byl zaměřen více odborně, odpolední se pak soustředil na veřejnost. Šlo např. o promítání filmů ze Slovácka, přednášku Jak vznikají exponáty ve známé Kovozoo, představení uherskobrodské hvězdárny a planetária. Mimo to mohli lidé shlédnout výstavu Letecká bitva nad Bílými Karpaty z 29. srpna 1944, vyzkoušet si jízdu na koloběžkách či pozorovat slunce.

Veletrh Uherské Hradiště

Zlínský kraj a Zlín se představil turistům z Východních Čech

Ve dnech 24. - 26. března se v pardubickém výstavním a společenském centru konal veletrh REGIONPROPAG 2017, zaměřený na podporu turistického ruchu regionů, krajů, měst a obcí České republiky. Turisté a cestovatelé z Pardubického kraje se na něm mohli seznámit s lákadly a zajímavostmi Zlínského kraje i samotného města Zlína, které zde prezentovali pracovníci Centrály cestovního ruchu Východní Moravy a pracovníci z jednotlivých turistických oblastí Zlínského kraje.

Součástí akce byla i výstava Sport a adrenalin.

Zlín se představil na cyklistickém veletrhu pro třicet tisíc lidí

Začátkem dubna se v Praze již po osmé otevřely brány největšího cyklistického veletrhu ve střední Evropě FOR BIKES. V pěti halách veletržního areálu EXPO Praha se po dobu tří dnů (od 31. 3. do 2. 4. 2017) prezentovaly významné firmy cyklistického byznysu, ale i jednotlivé turistické oblasti ČR a blízkého zahraničí. Nechyběli proto ani zástupci regionů Zlínského kraje a města Zlína.

Kromě představení cyklistických lákadel našeho regionu připravilo Oddělení cestovního ruchu a informací magistrátu pro návštěvníky i vědomostní soutěž s otázkami z oblasti cykloturistiky a výhrami, které potěšily především právě cyklisty. 

Ani letos nechyběl doprovodný program – cyklistické závody, autogramiády, exhibice a soutěže o jízdní kola. Pět hal bylo napěchováno koly a vším, co k nim patří. Jedna samostatná hala byla věnována čistě elektrokolům v rámci FOR E-BIKES, mnoho z nich si mohli návštěvníci také vyzkoušet na testovacích drahách. Připravena byla i nabídka cestovních kanceláří na aktivní dovolenou.

For Bikes For Bikes For Bikes

Zlín lákal turisty na cestovatelském veletrhu v Plzni

Zlín, Zlínsko a Zlínský kraj mají rozhodně svým návštěvníkům co nabídnout. A určitě je dobré turisty a cestovatele k návštěvě inspirovat a motivovat. S tímto úkolem vyrazili na konci září pracovníci Oddělení cestovního ruchu a informací magistrátu do Plzně. V západočeské metropoli se účastní třetího největšího cestovatelského veletrhu u nás. Mezinárodní veletrh ITEP v průměru navštěvuje více než deset tisíc lidí.

„Téma letošního veletrhu zní ,bavíme se barokem'", prozradila Eva Manišová, vedoucí oddělení cestovního ruchu a informací magistrátu.

V posledních letech je na veletrhu kladen velký důraz i na doprovodný program, během něhož jsou vedeny debaty s cestovateli, vystupují regionální hudební kapely a hosté.

Návštěvníci se tak letos mohli těšit například na vyprávění a autogramiádu protagonistů stále oblíbeného seriálu Policie Modrava, který se natáčel v šumavské přírodě.

ITEP 2017_1 ITEP 2017_2 ITEP 2017_3 ITEP 2017_4

Na veletrzích Holiday World Praha, Dovolená Ostrava a Euroregion Tour Jablonec nad Nisou byl Zlín prezentován zástupci Centrály cestovního ruchu Východní Moravy.

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«červenec '21»
PÚSČPSN
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8 - 17
Út, Čt, Pá po předchozím objednání


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
Infolinka s online přepisem řeči pro osoby s postižením sluchu
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
DALŠÍ ODKAZY

Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa POHŘEBNICTVÍ ZLÍN Informační a prezentační stránky Pohřebnictví Zlín
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)