Veletrhy cestovního ruchu 2019

Oddělení cestovního ruchu a informací MMZ zahájilo veletržní sezonu 2019

V roce 2019 se bude Zlín prezentovat na několika veletrzích cestovního ruchu.

Představovat se bude na společném stánku Východní Moravy, a to ve spolupráci s Centrálou cestovního ruchu Východní Moravy, o.p.s. a destinační společností Zlínsko a Luhačovicko.

Pro návštěvníky budou připraveny tipy na zajímavé turistické cíle ve Zlíně a jeho blízkém okolí.

Novinkou v letošním roce bude architektonická mapa Potkej Zlín - Po baťovském bydlení. Typická zlínská funkcionalistická architektura bude prezentována v brožuře pod názvem Zlínská architektura. K dispozici budou i turistické mapy, průvodce městem Zlínem, cyklomapy, přehled ubytování, tipy pro rodiny s dětmi a mnoho dalšího.

Přehled veletrhů 2019

Tuzemské veletrhy 
Regiontour Brno  17.–20. 1. 2019
Dovolená a Region Ostrava 1.–3. 3. 2019
Infotour a Cykloturistika Hradec Králové 8.–9. 3. 2019
For Bike Praha Letňany 29.–31. 3. 2019
ITEP Plzeň 19.–21. 9. 2019
Zahraniční veletrhy 
ITF Slovakiatour Bratislava, Slovensko 24.–27. 1. 2019

 

Mezinárodní veletrh cestovního ruchu ITEP Plzeň 2019

Na veletrhu ITEP, který je třetím největším mezinárodním veletrhem cestovního ruchu v České republice a probíhal ve dnech 19.–21. 9. 2019, mělo své zastoupení i město Zlín. Prezentovalo se na společném stánku Zlínska a Luhačovicka. Veletrh navštěvuje v průměru 10 000 návštěvníků a zúčastňuje se ho na více než 140 tuzemských i zahraničních vystavovatelů. Kromě získání inspirace na stáncích a prostřednictvím cestovatelských přednášek, nabízí i interaktivní aktivity pro děti i dospělé.

Zástupci města Zlína seznamovali návštěvníky mimo jiné s unikátní funkcionalistickou architekturou, jednotlivými atraktivitami a možnostmi pro cykloturistiku. Mnozí z návštěvníků znají Zlín „jako své boty", protože zde strávili své mládí nebo sem pravidelně jezdí. Jedním z jejich cílů je samozřejmě nejoblíbenější Zoo Zlín a také největší moravské lázně Luhačovice.

Lidé se dotazovali hlavně na novinky a letos otevřený Památník Tomáše Bati. Největší zájem byl o mapy města s atraktivitami Zlína, o cykloturistické mapy, průvodce městem a okolím, materiály o Zoo Zlín, brožuru Zlínská architektura a materiály lázeňského města Luhačovice. Také je zaujaly propagační předměty s logem Rozvaž se ve Zlíně, které můžete i vy získat v Městském informačním a turistickém středisku ve Zlíně.

ITEP Plzeň 2019_1 ITEP Plzeň 2019_2 ITEP Plzeň 2019_3 ITEP Plzeň 2019_4

Na největším českém veletrhu pro cyklisty se prezentovalo i město Zlín

10. ročník největšího cykloveletrhu v České republice i střední Evropě s názvem FOR BIKES přilákal do PVA EXPO PRAHA několik tisíc návštěvníků, kteří mohli vybírat z bohaté nabídky cyklosortimentu jak pro profesionály, nadšence, ale i rodiny s dětmi. Vystavovatelé představovali novinky v oblasti kol a elektrokol, koloběžek, doplňků, oblečení a veškerých služeb spojených s cyklistikou a cyklodopravou – mapy, navigace, kamery, cyklostezky, bikeparky, cyklozájezdy. S prezentací Zlínska jako cyklistického regionu nechyběli ani zástupci oddělení cestovního ruchu a informací zlínského magistrátu, kteří se prezentovali v originálních tričkách ROZVAŽ SE VE ZLÍNĚ. Město se prezentovalo ve spolupráci s Centrálou cestovního ruchu Východní Moravy o.p.s. V nabídce byly cyklomapy, průvodce městem a okolím, průvodce do kapsy, architektura města a další propagační materiály.
Desátý ročník veletrhu FOR BIKES se uskutečnil v termínu od 29. do 31. března 2019.

Veletrh FOR BIKES PRAHA Veletrh FOR BIKES PRAHA Veletrh FOR BIKES PRAHA Veletrh FOR BIKES PRAHA

Infotour a Cykloturistika Hradec Králové

Návštěvníci 20. ročníku veletrhu Infotour a Cykloturistika našli ve dnech 8.–9. 3. 2019 v Kongresovém centru Aldis Hradec Králové nabídky turistických možností v krajích a regionech, nabídky cestovních kanceláří, ubytovacích subjektů, wellness pobytů, lázeňských pobytů, dovolené na kole, u moře i v horách. Nechyběly ani regionální výrobky a vybavení pro cykloturistiku. Prezentace tu měly také zahraniční subjekty cestovního ruchu.

Své zastoupení zde mělo i město Zlín, které se prezentovalo na společné expozici s ostatními turistickými oblastmi Východní Moravy pod hlavičkou Centrály cestovního ruchu Východní Moravy, o.p.s.. Na pultech nechyběl průvodce po městě a okolí, průvodce zlínskou architekturou, informace k nově otevřenému Památníku T. Bati, cykloturistické mapy, turistický průvodce Východní Moravou, materiály Zoo Zlín a mnoho dalšího.

Infotour a Cykloturistika Hradec Králové Infotour a Cykloturistika Hradec Králové Infotour a Cykloturistika Hradec Králové

Zlín se představoval na veletrhu cestovního ruchu v Ostravě

V Ostravě se od 1. do 3. 3. 2019 uskutečnil veletrh cestovního ruchu Dovolená 2019, kde své zastoupení mělo i město Zlín. V nabídce nechyběli průvodci po městě a okolí, informace k architektuře a cykloturistické mapy. Návštěvníci se mimo jiné zajímali také o Zoo Zlín, zámek Lešná a nově zrekonstruovaný Památník T. Bati. K němu byl vytvořen samostatný propagační materiál, který si můžete vyzvednout i v Městském informačním a turistickém středisku v budově radnice.

Sběratelé kapesních kalendáříků měli možnost svou sbírku obohatit o tři nové kalendáříky – s Památníkem T. Bati; s letounem Junkers F13, ve kterém zahynul T. Baťa nebo s fotografií Miroslava Zikmunda, který letos oslavil krásných 100 let.

Zlín se prezentoval na společné expozici s ostatními městy z turistické oblasti Východní Morava, kterou zajišťovala Centrála cestovního ruchu Východní Morava.

Zástupce Zlína čeká další veletrh, a to dvoudenní od 8. do 9. 3. 2019, s názvem Infotour & cykloturistika v Hradci Králové, který se uskuteční v Kongresovém centru Aldis.

Dovolená 2019_Ostrava1 Dovolená 2019_Ostrava2

ITF Slovakiatour Bratislava

Město Zlín se od 24. 1. do 27. 1. 2019 prezentovalo na mezinárodním veletrhu cestovního ruchu ITF SLOVAKIATOUR v Bratislavě.

Veletrh ITF Slovakiatour je největším veletrhem cestovního ruchu na Slovensku a patří mezi nejvýznamnější akce v regionu střední Evropy. Veletrh přináší návštěvníkům komplexní servis o cestování nejen po Slovensku, ale také do zahraničí. Na veletrhu se dozvíte plno informací o oblíbených destinacích od zástupců jednotlivých zemí, regionů, krajů, měst či obcí.

Město Zlín se prezentovalo na stánku Zlínského kraje – Východní Moravy. Rozdělení expozice bylo stejné jak na veletrhu cestovního ruchu v Brně. Zájemci o návštěvu kraje se dozvěděli, CO VIDĚT - zde byly prezentovány zejména památky, historické a kulturní cíle a atraktivity. Dostali doporučení KAM VYRAZIT - zde dominovala nabídka pro turisty všech kategorií – pěší turisté, cykloturisté, motoristé. Pro ty, kteří šli za zážitky, byla připravena sekce CO ZAŽÍT - v ní byla zahrnuta pestrá nabídka moravské gastronomie a jedinečnost folkloru a zejména atraktivní akce, za kterými se vyplatí do regionu přijet, např. hudební, folklorní či gastronomické festivaly, různé slavnosti, filmové přehlídky, Barum Czech Rally, jarmarky atd. Návštěvníci se také dozvěděli, CO VYZKOUŠET – jednalo se o lázně, wellness, relaxační programy a produkty.

Zástupci oddělení cestovního ruchu města Zlína nabízeli např. průvodce po Zlíně a jeho okolí, průvodce architekturou města, Zoo Zlín, Památník T. Bati či představovali nový projekt zlínské Cyklookruhy.

Společnou expozici zaštiťovala Centrála cestovního ruchu Východní Moravy.

ITF Slovakiatour Bratislava_1 ITF Slovakiatour Bratislava_foto2 ITF Slovakiatour Bratislava_foto3

Region Východní Moravy se prezentoval na veletrhu Regiontour. Nechyběl ani Zlín

Město Zlín se společně se Zlínským krajem prezentoval na brněnském veletrhu cestovního ruchu Regiontour. Letos poprvé se kraj prezentoval ne podle jednotlivých oblastí jako např. Slovácko či Valašsko, ale podle nabídek konkrétních produktů. Ty byly rozděleny do čtyř ucelených bloků. V těchto blocích pak vynikly hlavní jedinečné přednosti turistické nabídky Zlínského kraje, spočívající v rozmanitosti témat, kompaktnosti území a vysoké kvalitě infrastruktury a služeb. 

Podle nového konceptu se zájemci o návštěvu kraje dozvědeli, CO VIDĚT - zde byly prezentovány zejména památky, historické a kulturní cíle, atraktivity. Dostali doporučení KAM VYRAZIT - zde dominovala nabídka pro turisty všech kategorií – pěší turisté, cykloturisté, motoristé. Region také nabídl turistické průvodce, mapy, poradenství. Pro ty, kteří šli za zážitky, byla připravena sekce CO ZAŽÍT. V ní se prezentovala pestrá nabídka moravské gastronomie a jedinečnost folkloru a zejména atraktivní akce, za kterými se vyplatí do regionu přijet. Jednalo se o festivaly hudební, folklorní i gastronomické, slavnosti, filmové přehlídky, Barum Rally, jarmarky atd. Návštěvníci se také dozvěděli, CO VYZKOUŠET. Zejména se jednalo o lázně, wellness, relaxační programy a produkty.

Na stánku Zlínského kraje – Východní Moravy nescházela ochutnávka typických lokálních produktů, například moravského vína. Po celou dobu veletrhu byla v provozu také „frgálová manufaktura", kde se před zraky návštěvníků připravovaly pověstné valašské frgále. Skvělá pochutina, kterou dokonce chrání EU zeměpisným označením původu. Společnou expozici zaštiťovala Centrála cestovního ruchu Východní Moravy.

Go a Regiontour Brno1 Go a Regiontour Brno2 Go a Regiontour Brno3 Go a Regiontour Brno4

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«červenec '21»
PÚSČPSN
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8 - 17
Út, Čt, Pá po předchozím objednání


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
Infolinka s online přepisem řeči pro osoby s postižením sluchu
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
DALŠÍ ODKAZY

Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa POHŘEBNICTVÍ ZLÍN Informační a prezentační stránky Pohřebnictví Zlín
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)