Veletrhy cestovního ruchu 2020

Město Zlín se zúčastní i v letošním roce veletrhů cestovního ruchu

I v roce 2020 se bude Zlín prezentovat na několika veletrzích cestovního ruchu, a to na 6 tuzemských a 1 zahraničním. Představovat se bude na společném stánku Východní Moravy, a to ve spolupráci s Centrálou cestovního ruchu Východní Moravy, o.p.s. a destinační společností Zlínsko a Luhačovicko.

Pro návštěvníky budou připraveny tipy na zajímavé turistické cíle ve Zlíně a jeho blízkém okolí. Novinkou v letošním roce bude průvodce Stopami Baťů, který návštěvníky provede po místech spojených nejen se zakladatelem obuvnického impéria Tomáše Bati, ale také jeho následovníkem, nevlastním bratrem Janem Antonínem. Nebudou chybět ani další materiály - průvodce po městě, průvodce architekturou, cyklomapy, brožura Památník Tomáše Bati, přehled ubytování, tipy pro rodiny s dětmi a mnoho dalšího.

Přehled veletrhů 2020

Tuzemské veletrhy
Go a Regiontour Brno  16.–19. 1. 2020
Holiday World Praha 13.–16. 2. 2020
Dovolená a Region, Lázeňství, Ostrava 28.–29. 2. 2020
Infotour a Cykloturistika, Hradec Králové - ZRUŠENO 13.–14. 3. 2020
FOR BIKES, Praha Letňany - ZRUŠENO 20.–22. 3. 2020
ITEP Plzeň - ZRUŠENO 17.–19. 9. 2020 
Zahraniční veletrhy
ITF Slovakiatour Bratislava, Slovensko 23.–26. 1. 2020

Město Zlín lákalo v Nymburku návštěvníky

V Nymburku se ve dnech 21.–23. srpna 2020 konal VIII. ročník akce Lodě na Labi, která byla zaměřena na využití řeky Labe k vodní dopravě, a to zejména k vodnímu turismu. Letošního ročníku se zúčastnilo také město Zlín. Na stánku se mohli návštěvníci dozvědět, čím je Zlín výjimečný, co všechno je zde k vidění či kam vyrazit na kole. K dispozici byla řada turistických materiálů, např. brožury Průvodce po městě, Zlínská architektura, Stopami Baťů, dále USE-IT mapa, Zoo Zlín, cyklomapy a Baťův kanál. Nechyběly ani informace kam na dobré jídlo nebo kde se ubytovat.

Lodě na Labi Lodě na Labi Lodě na Labi Lodě na Labi

Mezinárodní veletrh cestovního ruchu ITF Slovakiatour 2020

ITF Slovakiatour, takový název nese mezinárodní veletrh cestovního ruchu, který se ve dnech 23. až 26. ledna konal v Bratislavě. Milovníkům cestování, ale i podnikatelům v cestovním ruchu se zde představovali vystavovatelé z různých koutů světa. Chybět nemohli ani zástupci města Zlína.

Potenciální turisty seznamovali s lákadly města, jako je např. Památník Tomáše Bati, pojízdná kancelář v 21. budově, expozice "Princip Baťa - Dnes fantazie, zítra skutečnost", Zoo Zlín, Filmový uzel Zlín, cyklostezky a mnoho dalšího. Expozice letos nebyla rozdělena podle turistických oblastí, ale tematicky - Kam vyrazit, Co zažít, Co vyzkoušet, Co vidět. Město Zlín opět vystavovalo na společném stánku Východní Moravy, který zajišťovala Centrála cestovního ruchu Východní Moravy.

ITF Slovakiatour 2020_1 ITF Slovakiatour 2020_2 ITF Slovakiatour 2020_3

Město Zlín se prezentovalo na brněnském veletrhu cestovního ruchu Regiontour

Mezinárodní veletrh cestovního ruchu Regiontour je každoročně příležitostí k prezentaci nabídky jednotlivých regionů ČR i zahraničí. Návštěvníci mají možnost vybrat si ze široké nabídky produktů cestovního ruchu, turistických lokalit a zážitků. Veletrh Regiontour probíhal od 16. do 19. ledna 2020 na Výstavišti Brno, v pavilonu P.

Zástupci oddělení cestovního ruchu prezentovali město Zlín na společném stánku Centrály cestovního ruchu Východní Moravy s ostatními zástupci jednotlivých turistických oblastí (Kroměřížska, Slovácka, Valašska, Zlínska a Luhačovicka), se zástupci atraktivních turistických cílů a podnikatelů v cestovním ruchu, jako jsou např. Zoo Zlín, Baťův kanál, Archeoskanzen a Živá voda Modrá či Lázně Luhačovice. Město Zlín se prezentovalo jako město s unikátní funkcionalistickou architekturou spojené se jménem Tomáše Bati. Jako novinku představilo novou brožuru Stopami Baťů, která návštěvníky provede po místech spojených nejen se zakladatelem obuvnického impéria Tomáše Bati, ale také jeho následovníkem, nevlastním bratrem Janem Antonínem. Nechyběly ani další materiály, např. Průvodce po městě, Průvodce architekturou, cyklomapy, brožura Památník Tomáše Bati a další tiskoviny.

Návštěvníci také mohli poznat chutě a vůně regionu. Připraveny byly ochutnávky typických regionálních nápojů - slováckého vína, Jarošovského piva, Jelínkovy slivovice, luhačovické Vincentky, kávy z luhačovické Jizby a regionálních koláčů jak ze Slovácka, tak z Valašska.

Personál stánku Východní Moravy měl na sobě oděvní doplňky - šátky a kapesníčky zhotovené technikou modrotisku od módní návrhářky Zuzany Osako, která je známá tím, že lidové modrotiskové motivy využívá v úspěšných kolekcích odívání pro nejrůznější příležitosti.

Moderní stánek o rozloze 80 m2 představil celý region Východní Moravy jako jedinečný celek, který má turistům co nabídnout.

Na veletrhu současně probíhal 23. ročník cestovatelského festivalu GO Kamera, jehož letošním ústředním tématem byly cesty legendární dvojice Jiří Hanzelka a Miroslav Zikmund. V rámci přednášek a vystoupení se představilo přes 50 výrazných osobností.

Regiontour Brno 2020 Regiontour Brno 2020 Regiontour Brno 2020 Regiontour Brno 2020 Regiontour Brno 2020 Regiontour Brno 2020 Regiontour Brno 2020 Regiontour Brno 2020

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«červenec '21»
PÚSČPSN
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8 - 17
Út, Čt, Pá po předchozím objednání


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
Infolinka s online přepisem řeči pro osoby s postižením sluchu
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
DALŠÍ ODKAZY

Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa POHŘEBNICTVÍ ZLÍN Informační a prezentační stránky Pohřebnictví Zlín
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)