img-20181129-101744.jpg

Veřejnost může podpořit Památník T. Bati v boji o nejlepší proměnu

publikováno: 17.2.2021

Zlín - Projekt obnovy Památníku Tomáše Bati ve Zlíně, jehož autorem je architekt Petr Všetečka (TRANSAT architekti), je zařazen mezi nejkrásnějšími proměnami Česka za rok 2020/2021. V rámci národní putovní výstavy Má vlast cestami proměn – Příběhy domova probíhá celorepubliková soutěž o tu „nej“ proměnu a zapojit se může i široká veřejnost.

„V letošním ročníku projektu Má vlast cestami proměn je na nejzdařilejší proměnu nominován také zrekonstruovaný Památník Tomáše Bati. Rádi bychom tak apelovali na všechny příznivce zlínského klenotu, aby jej podpořili ve veřejném online hlasování. Za současné nelehké situace způsobené koronavirem nesoucí s sebou restrikce a omezení každý hlas opravdu velmi pomůže,“ sdělila za marketing Památníku T. Bati Zuzana Bílá.

Hlasování probíhá na webu www.cestamipromen.cz/hlasovani. „K hlasování není potřeba se registrovat, ani nic složitě vyplňovat. Stačí jen na uvedeném webu zvolit u předposledního řádku dole pro „Zlínský kraj“ číslo 115 a dát „Hlasovat“. Hlasovat lze z mobilu, notebooku, PC, apod. opakovaně za cca 14 dní od posledního hlasování,“ doplnila Zuzana Bílá. Hlasování končí 30. 4. 2021.

Do letošního 12. ročníku klání o nejkrásnější oživené památky s historií je celkem přihlášeno 118 proměn. V internetovém hlasování hodnotí nejen veřejnost, ale i odborná porota architektů pod vedením architekta Josefa Pleskota. Slavnostní vyhlášení a ocenění nejpovedenějších proměn proběhne 19. 6. 2021 na staroslavném Vyšehradě (s ohledem na aktuální vládní nařízení) za účasti hejtmanů, náměstků, radních jednotlivých krajů a dalších význačných osobností.

„Památník Tomáše Bati je drahokamem nad Zlínem. Myslím si, že prošel tou nejkrásnější proměnou a vrátil se ke svému původnímu významu a podstatě. Děkuji Kateřině Pešatové, Petru Všetečkovi a dalším spolupracovníkům za skvěle odvedenou práci. Všechny pravověrné Zlíňany zvu k hlasování. Ostatní zveme k návštěvě Zlína. Přijeďte se potěšit hrou světla a stínu v této naší katedrále,“ sdělil náměstek Miroslav Adámek.

Putovní výstava Má vlast cestami proměn přináší svědectví o příznivých proměnách zanedbaných míst a sídel v místa důstojná a užitečná. Až do 30. 5. 2021 putují všechny kolekce výstavních panelů jednotlivých projektů napříč ČR a Slovenskem. Výstavu pořádá spolek Cestami proměn, z.s. ve spolupráci s Národní kulturní památkou Vyšehrad. Partnery jsou kraje České republiky a na projektu spolupracuje řada dalších organizací a institucí.

 

Vložil/a: Lukáš Fabián
Čtenost článku: 489

Další fotografie

pamatnik.jpg

« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«březen '21»
PÚSČPSN
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
    
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8 - 17
Út, Čt, Pá po předchozím objednání


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
Infolinka s online přepisem řeči pro osoby s postižením sluchu
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
DALŠÍ ODKAZY

Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)