Z natáčení videoklipu k filmu. Foto: IS Produkce

Věřím, že snaha vrátit film do Zlína má naprosto reálné důvody a šance, říká Dan Svátek

publikováno: 4.7.2018

Zlín - Film s názvem Úsměvy smutných mužů, který se částečně natáčel ve Zlíně v září loňského roku, vstupuje do kin.

Zeptali jsme se na poznatky z natáčení režiséra Dana Svátka a zpěváka a aktuálního držitele ceny Anděl za Nejlepšího interpreta roku Davida Stypky, jehož píseň Kříž je ústředním motivem filmu a celý videoklip k této písni se natáčel ve Zlíně.

Jak vzpomínáte na natáčení ve Zlíně?

Dan Svátek: Zlín mám moc rád. Studoval jsem tu, točil první filmy - mám na něj ty nejlepší vzpomínky. Takže jsem se vlastně vracel. A bylo to moc milé. Ve Zlíně jsou skvělí filmoví profesionálové a věřím, že snaha vrátit film do Zlína má naprosto reálné důvody a šance. Setkali jsme se navíc s naprosto osvíceneckým přístupem a to hlavně na úřadech a institucích. Moc jim za to i za jejich odvahu děkuju. Získali jsme tu díky tomuto přístupu další koproducenty filmu včetně statutárního města Zlín. Přeju si, aby ti, kteří nám pomohli, byli spokojeni tak, jako jsme byli my, filmaři.

Natáčení na zlínské radnici s Jaroslavem Duškem byl prý zážitek…

Dan Svátek: S Jardou Duškem je radost pracovat a to nejen na zlínské radnici. On si dokáže získat lidi a to kohokoliv, koho potká. Vytváří na place pozitivní atmosféru a to je pak radost pracovat. Na radnici navíc dostal možnost improvizovat, což má rád a je v tom výborný. Pamatuju si, že ti, co hráli po jeho boku, jen stěží zadržovali během akce smích.

Co vás vedlo k tomu, že jste si vybrali píseň Kříž jako ústřední k filmu?

Dan Svátek: Oslovili jsem několik umělců, o kterých jsme se domnívali, že by mohli k tématu filmu něco říct. Jsou mezi nimi například Xavier Baumaxa, kapela Zvíře jménem Podzim a právě David Stypka. Vzhledem k tomu, že se zlínský koproducent Martin Gazda z IS Produkce s Davidem znal, domluvili jsme se společně, že právě skladba Kříž je pro Úsměvy ta pravá.

Jaké bylo natáčení ve Zlíně pro vás a vaši kapelu Bandjeez?

David Stypka: Ve Zlíně bylo opět krásně. Před třemi lety jsme tady točili s Petrem Vavříkem a Marcelem Gabrielem desku, teď klip k jedné z písní. Většinu času při natáčení klipu jsme trávili v areálu Svitu, který považuji za úžasný prostor s neopakovatelnou atmosférou a v krásně zrenovovaném parku, který se vám, musím říct, kromobyčejně povedl. Potvrzují to doslova davy lidí, které tam trávily slunečné odpoledne, což je jednoduše nejlepší vizitkou takového místa.

Videoklip písně Davida Stypky s názvem Kříž: https://www.youtube.com/watch?v=_M1gUCYy5ok

Vložil/a: Zdeněk Dvořák
Čtenost článku: 1508

Další fotografie

Z natáčení videoklipu k filmu. Foto: IS Produkce Z natáčení videoklipu k filmu. Foto: IS Produkce Z natáčení videoklipu k filmu. Foto: IS Produkce Z natáčení videoklipu k filmu. Foto: IS Produkce Z natáčení videoklipu k filmu. Foto: IS Produkce Z natáčení videoklipu k filmu. Foto: IS Produkce

« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«srpen '19»
PÚSČPSN
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna detašovaná pracoviště)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po dohodě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)