pamatnik-tomase-bati-17-11-jsf-abb-c--3.jpg

Výročí 17. listopadu připomněl nasvícený Památník Tomáše Bati

publikováno: 19.11.2020

Zlín – Oslavy 17. listopadu proběhly tento rok opravdu netradičně, a to z důvodu mimořádných epidemiologických opatření. Většina lidí si Den boje za svobodu a demokracii připomněla z bezpečí domova. Svoboda je totiž také zodpovědnost, a tak je potřeba přistupovat i k její oslavě.

Jelikož současná vládní nařízení neumožňují konání hromadných akcí, připojili jsme se k oslavě 31 let od nabytí svobody alespoň symbolicky,“ sdělila Zuzana Bílá, která má na starost PR & Marketing Památníku Tomáše Bati.

Náš Památník se stal letos poprvé součástí iniciativy Díky, že můžem, která již 7. rokem pořádá oslavy 17. listopadu na Národní třídě. Připojili jsme se k myšlence rozsvítit celorepublikově významné budovy do barev české trikolóry, a vyslat tak do společnosti zprávu, že hodnoty sametové revoluce jsou pořád živé,“ doplnila. Po celé republice se v úterý rozsvítilo v národních barvách přes pět desítek institucí a památek. Kromě Památníku Tomáše Bati se přidal například Pražský hrad, Letiště Václava Havla, Mahenovo divadlo v Brně nebo Bratislavský hrad.

Přesně v 17:11 nastal moment nasvícení našeho zlínského klenotu do barev trikolóry za současného přehrání ikonické písně Modlitba pro Martu, což ještě více umocnilo tento silný moment,“ popsala průběh Zuzana Bílá.

Velmi mile nás potěšilo na místě vyjádření jedné z návštěvnic, která v televizním vysílání viděla, že Památník slavnostně září trikolórou, a aby tento okamžik nezmeškala, vydala se k němu rovnou od plotny ještě v zástěře,“ přidala kuriózní zážitek Dana Macourková, vedoucí Památníku Tomáše Bati.

Za celý večer se přišlo k  budově Památníku podívat řádově pár desítek jednotlivců a nedocházelo k masovému shlukování návštěvníků.

Tímto děkujeme všem, kteří se rozhodli oslavit významný svátek 17. listopadu z bezpečí domova. Zároveň patří naše velké poděkování i dvojici Jsf Abb a Marian Cekota, kteří zrealizovali nasvícení Památníku do národních barev. Bez nich by se tato velkolepá podívaná neobešla,“ vzkázala Dana Macourková.

Pořadatelé koncipovali letošní program do online prostředí. Občanům byla atmosféra přenášena prostřednictvím přímého přenosu, který zhlédlo přes 80 tisíc lidí. V 17:11 hodin se rozezněla z balkónu Národního divadla symbolická hymna sametové revoluce v podání Anety Langerové, jejíž stream mohli fanoušci sledovat i na Facebooku Památníku Tomáše Bati. V ten samý čas se originál skladby nesl éterem většiny českých rádií. Diváci mohli vidět živý přenos ve vysílání některých televizních stanic.

Zdroj: www.pamatnikbata.eu

Fotografie: Jsf Abb

 

Vložil/a: Irena Orságová
Čtenost článku: 997

Další fotografie

pamatnik-tomase-bati-7-11-jsf-abb-c--0113610.jpg pamatnik-tomase-bati-7-11-jsf-abb-c--0113621.jpg pamatnik-tomase-bati-17-11-jsf-abb--c--7.jpg pamatnik-tomase-bati-17-11-jsf-abb-c--4.jpg pamatnik-tomase-bati-17-11-jsf-abb-c--0113611.jpg

« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«duben '21»
PÚSČPSN
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
  
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8 - 17
Út, Čt, Pá po předchozím objednání


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
Infolinka s online přepisem řeči pro osoby s postižením sluchu
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
DALŠÍ ODKAZY

Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)