stipa--2-.jpg

Za odkládání odpadu kam nepatří, hrozí výrazná sankce. Prohřešky hlásí i sousedé

publikováno: 19.7.2019

Zlín - Odbor životního prostředí a zemědělství Magistrátu města Zlína každý měsíc likviduje několik černých skládek na náklady města. Objem nákladů neklesá, jen se v posledních letech mění lokalizace černých skládek. Někteří občané odkládají elektrozařízení, pneumatiky, křesla a sedačky, sanitární keramiku, pytle s textilem, nádobí, skříně a koberce mimo místa k tomu určená. Obskládávají garáže, kontejnery na tříděný nebo směsný komunální odpad a spoléhají na to, že „to někdo uklidí“.

„Jedná se o přestupek dle zákona o odpadech a dle § 69 tohoto zákona hrozí pachateli sankce až 20 000,- při nesprávném nakládání s elektroodpadem a až 50 000,- když odkládá odpady mimo vyhrazená místa,“ upozorňuje Vladimíra Pavlovová, vedoucí Odboru životního prostředí a zemědělství zlínského magistrátu.

Většina občanů se zajímá o své okolí a chce mít kolem sebe čisto, přibývá tak případů nahlášení nesprávného nakládání s odpady na městskou policii. Pro zjištění pachatele stále častěji pomáhá dodání fotografií auta s registrační značkou nebo přímé důkazy v podobě kontaktu i s telefonním číslem z adresního štítku zásilkové služby z krabice doručovaného balíku.

„Žádáme občany města Zlína, aby nakládali se svým odpadem svědomitě a dodržovali obecně závaznou vyhlášku. Odpad neodkládejte ke kontejnerům, ale odevzdávejte v prodejnách elektra, ve sběrných dvorech nebo při mobilních svozech odpadů,“ doplnila vedoucí odboru.  

 

Vložil/a: Lukáš Fabián
Čtenost článku: 1140

Další fotografie

stipa.jpg do-sd.jpg

« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«červenec '20»
PÚSČPSN
  
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
  
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po předchozí telefonické nebo e-mailové domluvě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)